Procesory

Taktujeme uzamknutý Skylake procesor cez BCLK – traste sa "K" modely?

 
V dnešnom krátkom článku demonštrujem fakt, že niektorí výrobcovia základných dosiek skutočne umožnili prostredníctvom BIOSov taktovanie Intel Skylake procesorov s uzamknutým násobičom cez BCLK. Toto sa Intelu rozhodne nemôže páčiť.

Intel Core i7-6700K a i5-6600K Skylake proti Haswell i5-4690 – prišiel už čas na upgrade?

 
5.8. predstavil Intel oficiálne prvé 2 procesory Core i7-6700K a Core i5-6600K novej Skylake architektúry a oba tieto kúsky máme dnes v teste! Tieto novinky si dobre rozoberieme a porovnáme ich s procesorom z generácie Haswell i5-4690. Chýbať nebudú rýchle DDR4 pamäte a to všetko sa bude odohrávať na novučičkej základnej doske MSI Z170A Gaming M7, ktorú si otestujeme taktiež.

Sapphire Edge VS8 – klame telom

Po plejáde minipočítačov s procesormi „triedy“ Intel Atom sa nám do rúk dostal model Edge VS8 od Sapphire, ktorý výkonom deklasuje všetko, čo nám doteraz prešlo redakciou.

Shuttle XS35GS V2 – malý, šikovný a hlavne tichý

Odborník na barebone počítače sa rozhodol zabojovať o zákazníka v segmente miniPC pomocou pasívne chladeného modelu s grafikou Radeon HD 7410M. Aký je?

Intel Ivy Bridge (i7 3770K) - vyšperkovaný Sandy Bridge

Ďalší rok, ďalšie veľké novinky od Intelu. S Ivy Bridge si polovodičový gigant vyskúšal po prvý krát „3D“ tranzistory, 22nm výrobu a pridal naozaj slušnú integrovanú grafiku pre hry, na druhej strane sa výkon  výrazne nezvýšil a sklamaním je pretaktovanie.

Test mini-PC – Intel vs AMD vs VIA

V redakcii sa stretli miniatúrne počítače od Zotac a MSI, pričom každý z nich je založený na inej hardvérovej platforme. Porovnali sme výkon Intel Atom, AMD E-450 a VIA Nano X2.

AMD A8–3870K – Llano bez obmedzení

Procesory pre socket FM1 sú síce telom aj dušou „stredná trieda“, AMD však ani tu nezabúda na notorických ladičov výkonu. Pre nich je tu overclockerská edícia A8 3870K s plne odomknutým násobičom taktu.

Intel Sandy Bridge-E - na maximum

Intel asi pred mesiacom predstavil nové najvýkonnejšie procesory. Výsledky testov nie sú žiadnym prekvapením – polovodičový gigant opäť raz predbehol sám seba.

Rýchly test – Intel Core i3 2105

Keď AMD predstavila novinky „Llano“ alias A8-3850, zareagoval Intel najlepšie ako vedel – procesor s podobnou cenovkou vybavil najrýchlejšou integrovanou grafikou, ktorú má k dispozícií. Tak vznikol Core i3 2105.

13.11.2011 | Procesory | Peter Vavro | 1 komentár

AMD FX-8150 „Bulldozer“ – prekvapenie sa nekoná

AMD dnes oficiálne uvádza na trh svoje nové najvýkonnejšie procesory, na ktoré netrpezlivo čakali mnohí fanúšikovia značky. Pre nich budú možno miernym sklamaním, jednoznačne sa však jedná o zaujímavé čipy.

TOPlist