Základné dosky

Exkluzívne: súboj dvoch základných dosiek s čipsetom Intel X99

 
Dnes vám prinesieme recenziu dvoch základných dosiek, ktoré využívajú služby najnovšieho čipsetu pre nadšencov Intel X99. Mnohí z vás už teda tušia čo okrem nových základných dosiek dnes uvidia. Áno, v zostave nebudú chýbať ani DDR4 pamäte či špičkový 8-jadrový procesor Intel Core i7-5960X s brutálnym výkonom (a tiež cenou).

Malý a veľký herný profík- MSI Z97I GAMING AC a MSI Z97 GAMING 5

 
Po základných doskách ASRock, ktoré odštartovali novú vlnu testovania základných dosiek pokračujeme ďalej, tentokrát s najnovšími doskami od MSI. V teste sa stretnú 2 dosky zamerané primárne na hráčov - jedna má klasický ATX formát pričom tá druhá je v malom Mini-ITX vyhotovení no ako bonus disponuje Wi-Fi konektivitou. 

Tri dosky, tri rozdielne čipsety, jeden výrobca - aktuálne ASRock dosky v teste!

 
Po dlhej dobe sa u nás opäť rozbieha testovanie základných dosiek. Začneme hneď zostra a to rovno s trojicou základných dosiek od spoločnosti ASRock. Celkovo sa v teste stretnú 3 dosky s rozličným čipsetom - B85, H97 a Z97.

Zotac Z68 ITX-WiFi – malý borec

Je až neuveriteľné, čo všetko dokázal Zotac „vtesnať“ na základnú dosku s rozmerom 17x17 centimetrov. Ako bonus vie Z68 ITX WiFi aj slušne pretaktovať najnovšie Core i7.

Gigabyte G1.Sniper 2 – hračka pre veľké deti

Nová najdrahšia základná doska od Gigabyte nemá dvestotridsať napájacích fáz, ani desať slotov pre grafické karty, ale za to výbavu ako žiadna iná na trhu. A chladič v tvare zásobníka na náboje :-)

Intel Z68 čispet a ASRock Z68 Pro3-M - recenzia

Čo všetko prináša najlepší čipset pre Intel SandyBridge a čo navyše prihodil ASRock ku svojej základnej doske Z68 Pro3-M? Pozrieme sa bližšie na technológie Virtu a Intel SRT.

Preview: MSI 990FXA-GD80

AMD Bulldozer sa blíži a s ním aj skutočne nadupané základné dosky. Na chystaný top model od MSI sa pozrieme na pár fotografiách.

MSI P67A-GD65 - vyšperkovaná stredná trieda

K populárnym Core i5 2500K a Core i7 2600K sa najlepšie hodia základné dosky strednej triedy, ktorej zástupcom je aj P67A-GD65 od MSI. Trocha si ju teda preklepneme...

Asus a MSI oznamujú podporu AM3+ procesorov pre súčasné základné dosky

Kompatibilita s Bulldozer procesormi aj pre základné dosky s AM3 socketom.

Intel Z68 čipset - SandyBridge s plnou výbavou a SSD Caching

Základné dosky s pripravovaným čipsetom Z68 prinesú podporu tzv. SSD Caching. Táto technológia umožní spojiť rýchle SSD a lacné, veľkokapacitné HDD do jedného funkčného celku.

TOPlist