Shuttle XS35GS V2 – malý, šikovný a hlavne tichý

, Autor: Gudas

Odborník na barebone počítače sa rozhodol zabojovať o zákazníka v segmente miniPC pomocou pasívne chladeného modelu s grafikou Radeon HD 7410M. Aký je?

Shuttle XS35GS V2 – Úvod

S príchodom prvých Intel Atom procesorov na trh mnoho ľudí zistilo, že na svoje každodenné „internetovanie“ a klepanie vo Worde nepotrebuje nevyhnutne notebook za 700€ ale výkonom postačí aj niečo podstatne lacnejšie. Netbooky (chvalabohu?) z trhu pomaly miznú, no zdá sa že úsporné a „dostatočne“ výkonné procesory Atom a jeho konkurenti sa v útrobách miniatúrnych stolných počítačov tešia úspechom aj naďalej. Tieto stroje už dnes zvládajú takmer všetko, čo môže domáci používateľ chcieť, až na počítačové hry a prípadne náročnejšie strihanie videa z dovolenky.

Na niekoľko takýchto počítačov sme sa pozreli už dávnejšie, kedy sme si vyskúšali asi všetky možné kombinácie – Intel Atom + nVidia ION, AMD + integrovaný Radeon a VIA s jej Chrome grafikou. Dnes sa dostávame k ďalšej možnosti vyplývajúcej z kombinatoriky s hardvérom – procesoru Intel Atom s grafikou AMD Radeon HD7410M. Vo svojom modeli s označením XS35GS V2 nám ho zapožičala spoločnosť Shuttle.

Shuttle dodáva tento mini-PC ako barebone, teda kompletný počítač do ktorého si stačí prikúpiť už iba operačnú pamäť a pevný disk. Za cenu asi 200€ síce nepatrí k úplne najlacnejším, zaujme však veľmi vítaným bonusom v podobe pasívneho (=bezhlučného) chladenia. Na tohto drobca sa na nasledujúcich stranách pozrieme trocha detailnejšie.

 

Kľúčové slová
minipočítač, Radeon HD 7410M, Shuttle, XS35GS V2, XS35GS V2 recenzia, XS35GS V2 review
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
A co zvuk? Stanley 19. marec 2013 - 12:36
TOPlist