Novinky zo sveta PC a technológií

Je to oficiálne: Tesla prináša 100 kWh batérie pre Model X a S

 
Pred pár dňami sme vám priniesli informáciu, že automobilka Tesla by čoskoro mohla uviesť väčšie, 100 kWh, batérie pre existujúce modely elektromobilov Model S a Model X. Prvé indície sa objavili u holandského regulátora, ktorý publikoval zoznam obsahujúci niekoľko nových modelov značky Tesla.

Pokémon Go prestalo hrať za posledný mesiac 15 miliónov hráčov!

 
Raketový nástup a lámanie všetkých možných rekordov. Takto sa dá opísať prvý mesiac života hry Pokémon Go, ktorá pobláznila ľudí na celom svete. Zdá sa však, že hráčov pomaly prestáva baviť.

Twitter uvádza nočný režim v aplikácii pre iOS

 
Dňom, kedy vám po večeroch unavoval oči silný jas z aplikácie sociálnej siete Twitter je koniec. Konečne sa tak dočkali aj používatelia s operačným systémom iOS.

Služba PlayStation Plus bude výrazne drahšia

Zdá sa, že Sony vyrába stratu aj samotná služba PlayStation Plus.

Instagram sa teší popularite na Google Play. Prekonal miliardu stiahnutí

 
Aplikácia Instagram sa stala iba 19. v poradí v obchode Google Play, ktorej sa podarilo dosiahnuť tento pozoruhodný úspech.

Výročná aktualizácia Windows 10 blokuje webové kamery! Tu je riešenie

O tom, že posledná aktualizácia systému Windows s názvom Výročná prináša množstvo problémov už možno viete. Väčšina problémov boli však individuálne, o tom sme vás už skôr informovali.

Pár malých zmien a Game Boy sa premení na ovládač dronu (video)

 
Žeby nastal čas konečne pohľadať svoj staručký Game Boy Classic? Zmiesť z neho vrstvu prachu, vložiť do neho nové batérie a použiť klasiku z roku 1989 moderným spôsobom?

Vyrobia Japonci olympijské medaily z použitých smartfónov?

 
Len predvčerom sa skončili Letné Olympijské Hry v brazílskom meste Rio de Janeiro, no už dnes sa pozornosť začína sústrediť na najbližšieho organizátora letnej olympiády – Japonsko.

Príjimač pre Xboxový (One) gamepad bude integrovaný v zostavách

Chceli ste si kúpiť XBoX Wireless gamepad a zistili ste, že si musíte kúpiť predražený prijímač pre PC?

22.8.2016 | Ján Kisty | 1 komentár

GTX 1060 3GB dorazila predčasne na trh - tu je výkon

Neočakávaná GTX 1060 3GB sa už objavila v prvých testoch.

Nikon uvádza na trh entry DSLR - D3400

Nikon sa vracia do lacných zrkadloviek. Na trh prichádza Nikon D3400.

22.8.2016 | Ján Kisty | 1 komentár

Samsung oficiálne zruší hudobnú službu Milk Music

 
Spoločnosť Samsung sa snaží bojovať na všetkých frontoch okolo mobilných zariadení, počnúc samotným hardvérom až po najrôznejšie aplikácie, podobne ako to robia konkurenti z Google či Apple.

V Indii hrozia 3 roky väzenia za prezeranie torrentových stránok

 
Používatelia v Indii sú od včerajška v menšom šoku, keďže pri snahe navštíviť webstránky s torrentami sa im miesto požadovaného obsahu zobrazí nové varovanie.

Výsledky: Anketa - Chceli by ste u nás vidieť testy alebo recenzie počítačových hier?

Neradi by sme videli našu extrémnu testovaciu zostavu odloženú kdesi v kútiku, recenziu GPU počas septembra skončia a radi by sme jej našli ďalší účel. :) Uvažujeme o testovaní herných peciek, aj keď je táto časť dosť subjektívna, no veríme, že môžeme niečím prispieť. Budeme radi ak sa vyjadrite v ankete.

22.8.2016 | Redakcia | 28 komentárov

Profilová fotka na Facebooku môže prezrádzať dôležité biometrické údaje

 
Množstvo ľudí zatiaľ nie je presvedčených ohľadom využívania biometrických údajov pokiaľ hovoríme o ich digitálnej bezpečnosti. A posledné výskumy hovoria o tom, že existuje dobrý dôvod na skeptický postoj.

TOPlist