Novinky zo sveta PC a technológií

Asus chce žalovať konkurenciu kvôli odkopírovanému socketu základných dosiek

Asus na svojich X99 základných doskách pre Haswell-E používa aj špeciálny, patentovaný socket. Konkurencia chce ponúknuť podobné riešenie, čo bude zrejme problém.

18.9.2014 | Peter Vavro | 2 komentáre

Nová architektúra procesorov AMD príde na budúci rok

Nástupca nie veľmi úspešných „Bulldozerov“ ponesie meno Zen, ukáže sa v roku 2015.

18.9.2014 | Peter Vavro | 3 komentáre

Program Android Silver zostáva na bode mrazu

Začiatkom tohto roka na verejnosť prenikli informácie o tom, že Google zvažuje nahradiť radu Nexus zariadení v prospech programu s názvom Android Silver. Táto novinka mala spojiť tie najlepšie a cenovo najvýhodnejšie smartfóny s mobilným operačným systémom kalifornskej spoločnosti. Ukázalo sa však, že projekt je na bode mrazu.

Bude písanie SMS za volantom odhaľovať radar?

 
Spoločnosť ComSonics z Virgínie prišla s nápadom, ako detegovať vodičov píšucich SMS počas jazdy za volantom. Vymysleli zariadenie podobné policajnému radaru, ktoré dokáže identifikovať frekvencie využivajúce SMS. Má to však pár háčikov...

Facebook plánuje spustiť vlastnú aplikáciu pre cielenejšie zdieľanie

 
Sociálna sieť údajne plánuje uviesť mobilnú aplikáciu Moments, ktorá umožní zdieľať príspevky iba s vybranou skupinou ľudí.

Nové OLED panely sú efektívnejšie a majú vyššiu životnosť

 
Spoločnosť LG Chemical, ktorá je súčasťou skupiny LG, vyvinula vylepšený OLED panel, ktorý má lepšiu svetelnú efektívnosť a vyššiu životnosť.

Prvé 3D tlačené auto, ktoré aj jazdí je na svete!

 
Spoločnosť Local Motors vytlačila na 3D tlačiarni prvé auto pomenované Strati, ktoré dokáže normálne jazdiť. Samotná tlač trvala pritom iba 44 hodín.

Logitech prináša klávesnicu pre skutočných hráčov

Logitech chce zabodovať novou klávesnicou G910 Orion Spark, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre hráčov. V obchodoch by sa mala objaviť koncom tohto roka.

Mýtus vyvrátený: hranie videohier nezvyšuje kriminalitu, znižuje ju

 
Roky sme mohli počuť reči o tom, ako má hranie násilníckych hier negatívny vplyv na správanie človeka a podporuje ho v konaní kriminálnych činov. Nový výskum nie len, že tieto domnienky vyvracia, ale tvrdí úplný opak.

Aplikácia Cosmos Browser umožní surfovanie Internetom pomocou SMS

 
V prípade, že ste mimo dosahu Wi-Fi, 3G či 4G nemáte žiadnu inú možnosť ako pristupovať na Internet. Čoskoro tu bude však ďalšia možnosť. Dostávať webové stránky klasickými SMS.

Phanteks uvádza mATX/mITX skrinku Enthoo EVOLV

 
Spoločnosť Phanteks oznámila vydanie novej počítačovej skrinky Enthoo EVOLV, určenej pre malé základné dosky typu mATX či mITX.

V Číne dostali používatelia smartfónov vlastné chodníky

Správny krok k vyššej bezpečnosti pre „závislých“ alebo len ďalší nepodarený experiment?

FBI dokončila svoj softvér na rozpoznávanie tvárí

 
Po viac ako troch rokoch vývoja a miliardovej investícii FBI oznámila, že konečne dokončila softvér na biometrické rozpoznávanie tvárí, ktorý by mal posilniť bezpečnosť krajiny.

Štandard DisplayPort 1.3 stanovený, problém nebude ani 5K rozlíšenie

 
S novým štandardnom rozhrania DisplayPort 1.3, ktorý oznámila VESA (Video Electronics Standards Associaction), si môžete pripojiť aj monitor s 5K rozlíšením (5120 x 2880px).

Microsoft chce lacnejšie zariadenia pre rozvojové trhy

V Indii oficiálne odštartoval Android One, s ktorým začína aj nová etapa cenovej konkurencie. Manažér Microsoftu zdôraznil, že chce zabezpečiť lepšie smartfóny za ešte nižšiu cenu pre rozvojové trhy.

TOPlist