Novinky zo sveta PC a technológií

Toto je 10 notebookov, ktoré si Slováci našli pod stromčekom najčastejšie

V decembri kraľovala v obľúbenosti notebookov na stránkach Pricemania.sk vysoká kvalita, skvelý výkon a rozumná cena. Toto je TOP 10 obľúbených notebookov z dielne Dell, Asus, Lenovo a Acer, ktoré si zákaznícku priazeň rozhodne zaslúžia.

Mikrovlnky môžu byť pre životné prostredie škodlivé rovnako ako autá

Nový publikovaný výskum Manchesterskej Univerzity po prvý raz komplexne posúdil vplyv mikrovlniek na životné prostredie. Podľa tohto výskumu mikrovlnky v EU produkujú takmer toľko oxidu uhličitého ako 7 miliónov áut.

Cherry vyvinul mechanické klávesy, ktoré sa zrejme objavia aj v notebookoch

Minulý týždeň sa konala výstava spotrebnej elektroniky CES 2018 v Las Vegas. Na tejto výstave sa objavilo množstvo zaujímavých produktov. Jedným z nich je bezpochýb úplne nový mechanizmus klávesu v portfóliu najväčšieho výrobcu klávesov pre mechanické klávesnice, Cherry.

17.1.2018 | Ján Kurej | 1 komentár

Táto veža má eliminovať emisie

Kvalita ovzdušia v Číne je priam príšerná. Vo veľkých priemyselných mestách ako Shenzen či Peking je úplne normálne nosiť na ústach celý deň rúšku. Dôvodom je vysoký výskyt nebezpečných častíc z áut a priemyselných firiem.

16.1.2018 | Ján Kisty | 7 komentárov

Ceny grafík najbližšie mesiace porastú

Máte záujem o novú grafickú kartu? Máte smolu.

16.1.2018 | Ján Kisty | 2 komentáre

HP predstavilo na veľtrhu CES novinky pre hráčov

HP odhalilo na tohtoročnom veľtrhu spotrebnej elektroniky CES novú generáciu osobných počítačov, ako je konvertibilné zariadenie 2v1, ale aj veľkoformátový herný monitor.

Corsair predstavuje bezdrôtové herné príslušenstvo – klávesnicu, myš a podložku

Spoločnosť Corsair na tohtoročnom veľtrhu CES 2018 v americkom Las Vegas predstavila sériu nových bezdrôtových herných periférií – klávesnicu, myš a podložku.

ADATA XPG predstavuje hernú myš a podložku Infarex s RGB

Možno to znie ako softvér, ale Infarex je názov hernej myšky a podložky s RGB podsvietením, ktoré si ADATA vybrala pre svoje najnovšie herné periférie.

13.1.2018 | Martin Klokner | 1 komentár

Be quiet! uvádza nové chladiče Dark Rock 4 a 4 Pro

Spoločnosť Be quiet! predstavila nové vzduchové chladiče – Dark Rock 4 a Dark Rock Pro 4. Verzia Pro má byť najvyšší model z ponuky výrobcu v jej segmente.

Corsair predstavil nový zdroj, AiO vodné chladenie aj PC skrinku

Spoločnosť Corsair predstavila na veľtrhu CES 2018 viacero zaujímavých produktov pre nadšencov – zdroj AX1600i, počítačovú skriňu Carbide Spec-Omega a vodné chladenie v podobe produktov H150i Pro a H115i Pro.

Prekvapenie na CESe: Razer Project Linda je prototyp notebooku a telefónu!

Na veľtrhu s elektronikou sa každoročne začiatkom januára predstavujú veľké veci. Ak si čitatelia všimli Razer Phone a nechápali čo to výrobca predstavuje, teraz prichádza pokračovanie.

AMD predstavuje novinky: Predstavila nové procesory a ohlásila zlacňovanie

Spoločnosť AMD na veľtrhu CES 2018 v americkom Las Vegas predstavila nové procesory druhej generácie Ryzen a ohlásila tiež zlacňovanie.

Samsung Exynos 9 9810 predstavený, ponúkne Cat18 cez LTE

Spoločnosť Samsung predstavila svoj najnovší procesor Exynos 9810 série 9, ktorý je založený na druhej generácii 10 nm procesu FinFET.

Vivo debutuje na CES 2018 prvým smartfónom so snímačom odtlačkov prstov na displeji

Spievajte s nami - “Vivooo Las Vegas!”. Počkať nejako to neznie správne. Áno malo by to byť “Viva Las Vegas”. Vivo je však názov, ktorému by ste mali venovať svoju pozornosť, za predpokladu, že už ste o tejto čínskej značke nepočuli, respektíve nemáte s ňou reálne skúsenosti. Je to preto, lebo táto firma práve odhalila prvý smartfón na svete, ktorý disponuje snímačom odtlačkov prstov priamo na displeji. Túto technológiu sme všetci čakali od zvučnejšej značky.

12.1.2018 | Ján Kurej | 2 komentáre
TOPlist