Novinky zo sveta PC a technológií

9 najvtipnejších Google projektov za posledných 10 rokov

 
Je to už približne 10 rokov, čo dnes už softvérový gigant Google vstúpil na burzu. Aké najšialenejšie projekty vymyslela odvtedy táto spoločnosť z Mountain View v Kalifornii?

Intel a SMS Audio uvedú fitness slúchadlá

 
Známy výrobca procesorov sa spája s menej známym výrobcom audio techniky aby priniesli na trh slúchadlá BioSport, ktoré okrem hrania budú snímať aj srdcovú frekvenciu.

Samojazdiace autá od Google zámerne prekračujú rýchlosť

 
V súvislosti so samojazdiacimi autami od Google sa spomína ich bezchybnosť a bezpečnosť. Práve v záujme zachovania bezpečnosti tieto autá môžu zámerne prekračiť maximálnu povolenú rýchlosť.

HTC One (M8) for Windows predstavený

 
Predtuchy sa potvrdili a po dvoch rokoch prináša HTC na trh smartfón s Windows Phone s názvom „One (M8) for Windows“.

Takto by mohli vyzerať domy na Marse

Z celkovo 228 návrhov boli vybraté 3, ktoré by mohli raz vyrásť na červenej planéte.

Noke - Bluetooth zámka bez kľúčov

 
Startup firma FUZ Designs, ktorá má už na svojom konte 2 úspešné Kickstarter projekty prišla s ďalším nápadom. Je ním Bluetooth zámka, na ktorej odomknutie vám stačí iba smartfón.

Notebook s Windows 8.1 iba za $199? HP taký chystá

 
Chceli by ste notebook s plnohodnotným operačným systémom Windows 8.1, no odmietate investovať veľa peňazí? HP má možno pre vás ten pravý stroj nakoľko za svoj notebook HP Stream 14 požaduje iba $199.

Huslista hral počas vlastnej operácie mozgu

 
Je bežné, že pacienti počas operácie mozgu zostávajú pri vedomí aby chirurgovia vedeli, či prebieha zákrok tak ako má. Aby však počas operácie pacienti hrali na husle je už menej zvyčajné.

Najlukratívnejšie miesta v Google a ich platy

Chcete jedno z najlepších zamestnaní v Google? Ponúkame vám zoznam 20-tich najlepšie platených miest.

Galaxy Trend 2: smartfón pre začiatočníkov

Nový smartfón Galaxy Trend 2 z dielne Samsungu by mal zaujať predovšetkým svojou cenou, sklamať môže veľkosťou pamäte. Na trh údajne príde už čoskoro.

Odpočúvať sa dá aj pomocou obyčajného gyroskopu v smartfóne

 
Bezpečnostní pracovníci objavili spôsob, akým možno odpočúvať rozhovory nie pomocou mikrofónu, ale gyroskopu. Zatiaľ sa to týka len Android zariadení.

Zaspomínajte na detstvo s USB kľúčom v tvare LEGO kocky

 
Spoločnosť PNY sa spojila s LEGO Group aby vytvorili malý USB kľúč v podobe legendárnej LEGO kocky. Zamrzí len použitie pomalšieho USB 2.0 štandardu.

13-ročné dievča vytvorilo systém proti kyberšikane

Prevádzkovatelia sociálnych sietí často nemajú žiadne účinné spôsoby, ako bojovať s verbálnymi útokmi voči užívateľom. Trinásťročné dievča vytvoril okoncept, ktorý by tento problém mohol vyriešiť.

Keď si Venuša a Jupiter podajú ruky

Nasledujúcu noc sa na oblohe odohrá nevšedné divadlo.

17.8.2014 | Pavol Bobik | 2 komentáre

Gamescom 2014: Kingston predstavil rýchle USB 3.0 kľúče HyperX Fury

 
Spoločnosť Kingston rozširuje svoje základnú radu Fury do ktorej už patria DRAM a SSD o novú rodinu USB 3.0 kľúčov HyperX Fury, ktorá poskytne rýchlosť zápisu 30MB/s.

TOPlist