Novinky zo sveta PC a technológií

Samodeštrukčné SSD ochráni citlivé dáta

 
Záleží vám veľmi na vašich dátach? Záleží vám na nich natoľko, že ste ochotní zničiť aj SSD?  Ak áno máme pre vás tip - SSD ako z filmu o Jamesovi Bondovi, ktoré sa samé zničí.

Forza Horizon 2 prináša nové detaily o Forza Hub

 
Už o 2 dni si budeme môcť kúpiť hru Forza Horizon 2. Ak ste však nedočkaví môžete svet hier Forza preskúmať už dnes a to prostredníctvom Forza Hub.

Hra Future Factory bude súťažiť na Indie Prize Showcase

 
Akčná rogue-like hra Future Factory od herného štúdia z Bratislavy bude reprezentovať českú a slovenskú tvorbu na súťaži Indie Prize Showase v Belehrade.

Galaxy Note 4 má medzeru vedľa displeja

Majitelia Galaxy Note 4 sa sťažujú na medzeru medzi displejom a rámikom telefónu. Hoci Samsung nechcel zaostávať za konkurenciou a urýchlil zahájenie predaja, zdá sa, že to nebol rozumný krok.

Žiaden Windows 9 nebude! Nový systém od Microsoftu sa volá Windows 10

Microsoft preskočil jedno číslo, má to reprezentovať podstatné zmeny v jeho operačnom systéme. Vrátilo sa štart menu.

30.9.2014 | Peter Vavro | 28 komentárov

Čína povolila predaj iPhone 6

Apple bude môcť od 17.októbra predávať svoj iPhone 6 a iPhone 6 Plus už aj v Číne. O niekoľkotýždňové oneskorenie sa postaral čínsky regulačný úrad, ktorému sa nepozdávali systémové služby v iOS.

AMD po piatich mesiacoch vydáva certifikované ovládače Catalyst

Nové grafické ovládače Catalyst 14.9 prinášajú zvýšenia výkonu až do 274%.

HP velí do útoku s Windows zariadeniami od $100

 
Snaha Microsoftu konkurovať Chromebookom a lacným tabletom s Androidom naberá na obrátkach. Spoločnosť HP uvedie do predaja lacné tablety a notebooky s Windows 8.1, ktoré budú stať od $99.

Moduly v Projekt Ara smartfónoch bude možné meniť počas behu

 
Revolučná konštrukcia smartfónov projektu Ara od Google zaistí, že jednotlivé moduly bude možné vymieňať podľa potrieb. A čo viac, táto výmena bude možná aj počas toho ako je smartfón zapnutý.

Písanie správ s Google Glass je rovnako nebezpečné ako na smartfóne

 
To sú výsledky štúdie z University of Central Florida, ktorá sa zamerala na reakčnú dobu a rozptyľovanie počas jazdy pri používaní Google Glass a klasického smartfónu.

Samsung spustil predaj Galaxy Alpha

Samsung začal predávať extra tenký Galaxy Alpha. Špičkový smartfón s Androidom už majú na sklade prví obchodníci za cenu menej ako 650 eur.

Windows 9 zdarma? Pre užívateľov Windows 8 zrejme áno

 
Prezident Indonézskej pobočky Microsoftu prezradil cenu nadchádzajúceho systému Windows 9. Pre užívateľov Windows 8 bude zrejme zadarmo.

Steve Ballmer zakáže hráčom LA Clippers používanie iPadov

Bývalý šéf Microsoftu nechce mať vo svojom tíme nikoho, kto používa Apple produkty.

Konkurencia ale aj iné firmy si uťahujú z ohnutých iPhone6.

Nielen výrobcovia smartfónov, ale napríklad aj Heineken či Nestlé si neodopreli „kopnúť“ do Apple a jeho problémov s krehkými iPhone 6.

28.9.2014 | Peter Vavro | 19 komentárov

Jeden z najväčších kórejských výrobcov smartfónov je na predaj

Popri Samsungu a LG pôsobí v Južnej Kórei ešte aj tretí veľký výrobca smartfónov. Firma Pantech, ktorá ponúka komplexné portfólio, je aktuálne na predaj. Dôvodom sú veľké straty dosiahnuté v posledných rokoch.

TOPlist