Novinky zo sveta PC a technológií

Spýtaj sa čo chceš Alda Games : O vývoji hier pre pc a mobilné platformy

Prinášame vám rozhovor s Alda Games. Na vaše otázky bude odpovedať najmä Jakub Dočkal Game designer a Community manager v Alda Games.

SHARK Computers ukončuje činnosť

Stanovisko spoločnosti bolo zverejnené dnes, 21.2.2017.

Samsung bude predávať „zrekonštruovaný“ Galaxy Note 7

Vo výbave s menšou batériou, Note 7 by sa mohol dostať na trh do Indie a Vietnamu.

Astronómovia zmerali expanziu vesmíru a naštartovali vývoj novej fyziky

Skupina astronómov v rámci spolupráce programu H0LiCOW, ktorého vedúcou je Sherry Suyu, profesorka na Technical University Mnichov (TUM) a Max Planck Institute for Astrophysics v Garchingu, použila Hubblov vesmírny ďalekohľad (HST) na štúdium piatich galaxií za účelom uskutočnenia nezávislého merania Hubblovej konštanty (t.j. miery rozpínania vesmíru).

Ďalšie HoloLens prídu asi až v roku 2019

 
Lacnejšej verzie zariadenia HoloLens od spoločnosti Microsoft sa zrejme tak skoro nedočkáme. Čakať budeme zrejme až do roku 2019.

Rozpoznanie tváre, možno nový spôsob ako odomykať iPhone

 
Spoločnosť Apple nedávno odkúpila izraelský startup RealFace, a naznačila tak možnosť nového spôsobu odomykania smartfónov iPhone.

Testovacie preteky autonómnych vozidiel skončili haváriou

 
V Argentíne mali diváci možnosť sledovať prvé testovacie preteky medzi dvojicou autonómnych vozidiel. Tie však nedopadli podľa predstáv, keďže došlo k havárii jedného z vozidiel.

Xiaomi Redmi Note 4X je už dostupný na Gearbeste, cena 270€

 
Na čínskom obchode Gearbest bol oficiálne spustený predpredaj najnovšieho smartfónu spoločnosti Xiaomi, modelu Redmi Note 4X. Záujemci si ho môžu zaobstarať za 270€.

TV Nova bude u nás vypnutá k prvému marcu

Pred necelým mesiacom sme vás informovali, že PRIMA sa dohodla so slovenskými operátormi o tom, že u nás ukončí vysielanie.

19.2.2017 | Ján Kisty | 19 komentárov

Služba PlayStation PLUS je tento týždeň zadarmo

Všetky funkcie PSN+, ale predovšetkým možnosť zahrať si online proti iným hráčom vo Fife či NHL úplne zadarmo? Spoločnosť Sony oznámila, že tento týždeň bude PlayStation Plus zadarmo.

Preview: Gravity Rush 2 + Vyhlásenie víťaza herného kľúča

Pôvodné Gravity Rush vyšlo ešte na konzolu PS Vita a hneď sa z tejto hry stal jeden z trhákov malej konzoly. Presne pred mesiacom vyšlo pokračovanie pre PS4, tak sa poďme na hru v skrátenej recenzii pozrieť. Vyhrali ste herný kľúč o samotnú hru?

Vyriešený problém cestovania k Alfa Centauri?

So súčasnými technológiami by najrýchlejším sondám let k Alfa Centauri trval rádovo 30 000 rokov. 

Priamy prenos: Falcon 9 štartuje k ISS

Pozrite si s nami priamy prenos zo štartu.

18.2.2017 | Pavol Bobik | 2 komentáre

Nové snímky odhaľujú Saturnove prstence v úžasných detailoch

Sonda Cassini je v polovici svojej predposlednej misie. Už iba desaťkrát sa vnorí do vonkajších okrajov hlavného systému Saturnových prstencov, aby v apríli mohla začať svoju poslednú púť. 

TOPlist