Články autora Marián Ferenc

Apple Event 2017 - všetky novinky na jednom mieste!

Už o niekoľko minút spoločnosť Apple predstaví svoj nový iPhone spolu s ďalšími novinkami na podujatí Apple Event 2017. Očakáva sa, že budú predstavené až 3 nové modely najpopulárnejšieho smartfónu sveta.

12.9.2017 | Marián Ferenc | 1 komentár

Elephone P8 - lacný číňan so skvelými špecifikáciami

Už ste niekedy rozmýšľali nad tým, aký telefón sa dá kúpiť za cenu 220 €? Posledné roky takzvaný čínsky draci začínajú tlačiť na bežných výrobcov zariadeniami, ktoré ponúkajú ohromujúce špecifikácie za výbornú cenu. Konkurencia je na tomto poli početná, no spoločnosť Elephone si povedala, že nebudú zaostávať a aj oni ponúknu na trh smartfón, ktorému nebude nič chýbať. Inžinieri sa zamerali na papierové špecifikácie, ktoré ohromia snáď každého, kto si ich prečíta. Či prejdú 8 jadrový procesor, 6 GB operačnej pamäte RAM a 21 MPix fotoaparát mojim praktickým testom sa dozviete v tejto recenzií. 

Národ vedúci v AI technológiách bude vládnuť svetu, povedal Putin

Ruský prezident Vladimír Putin sa pripojil k slovnej bitke týkajúcej sa medzinárodného závodu rozvoja umelej inteligencie. V rozhovore pre študentov minulý piatok Putin predpovedal, že ktorákoľvek z krajín, ktorá vedie výskum v oblasti AI, bude v budúcnosti dominantná v oblasti globálnych záležitostí.

Podpora pre klávesnicu a myš na Xbox One konečne dorazila pre Xbox Insiders

Jedna z vecí, ktorými sa PC a konzoly od seba líšia, je spôsob ovládania platforiem. PC hráči sa zvyčajne hrajú s myšou a klávesnicou, zatiaľ čo hráči konzol využívajú gamepad. Iste, gamepady fungujú s počítačmi na Windowse, ale je ťažké nájsť počítačového hráča, ktorý je ochotný vzdať sa presnosti a rýchlosti svojej myši a klávesnice pre gamepad vo väčšine žánrov hier.

HTC plánuje predať Vive alebo celú spoločnosť

Zdá sa, že spoločnosť HTC má ťažkosti so svojími aktívami. Spoločnosť sa podľa správy agentúry Bloomberg snaží preskúmať niekoľko ciest, akým smerom sa uberať. Po prvé, tím uvažuje o tom, že predá podnik Vive, biznis s virtuálnou realitou. HTC už znížila cenu svojho headsetu Vive o 200 dolárov, ale to nie je všetko, čo stojí za zmienku.

Galaxy Note 8 oficiálne predstavený: Všetko, čo potrebujete vedieť

Galaxy Note 8 bol dnes o 17:00 oficiálne predstavený na akcii Unpacked v New Yorku. Toto je prvý zástupca série Note od fiaska z pred minulého roka. Je tu veľa vzrušenia medzi fanúšikmi Note pre Galaxy Note 8 a to z dobrého dôvodu. Poďme si teda predstaviť zariadenie bližšie.

Android 8.0 Oreo bol oficiálne predstavený

Spoločnosť Google predstavila nový Android Oreo. Ako sa predpokladalo, tak Oreo je oficiálny názov ďalšej verzie mobilného operačného systému. Spoločnosť taktiež potvrdila, že verzia pre Pixel a Nexus 5X / 6P vstúpila do testovania operátormi, čo znamená, že aktualizácia by mala byť "čoskoro" dostupná, vrátane aktualizácií pre zariadenia Nexus Player a Pixel C.

Samsung Gear VR 2017 - vitajte v budúcnosti

Virtuálna realita je v poslednom čase často spomínaným pojmom. Táto technológia, ktorá sľubuje nový zážitok z multimediálneho obsahu sa nezačala tlačiť len na klasické desktopy, či herné konzoly. Samsung predstavil prvé okuliare pre VR na mobilnom trhu spolu s Galaxy S6. Od vtedy aj tento produkt prešiel svojim vývojom a ja som dostal možnosť vyskúšať si najnovšie okuliare Gear VR pre rok 2017. Aké vo mne zanechali dojmy v spolupráci s S8 sa dozviete v tejto recenzií. 

Unikli fotky Galaxy Note 8!

Zatiaľ na verejnosť uniklo iba pár renderov smartfónu Galaxy Note 8, no dnes máme možnosť vidieť zariadenie na niekoľkých reálnych záberoch. Obrázky ukazujú zariadenie, ktorého výzor je v súlade s tým, čo sa doteraz dostalo na povrch o dizajne Galaxy Note 8.

HTC U Ultra - návrat značky HTC?

Spoločnosť HTC za posledné roky musela bojovať s viacerými problémami. Dokonca hrozilo, že prestanú s výrobou smartfónov. No rozhodli sa tento boj nevzdať a sústrediť sa na zariadenia, ktoré zaujmú budúcich potencionálnych zákazníkov viac. Telefón HTC U Ultra patrí do novej modelovej rady U. Snaží sa upútať nielen podareným dizajnom, či špičkovým hardwarom, ale aj netradičným sekundárnym displejom. Na test sa mi dostala modrá verzia telefónu, ktorá osloví nejedného človeka, čo ho zazrie. Či sa HTC podarilo dostať znova medzi najlepších sa dozviete v tejto recenzií.
TOPlist