Operačné systémy, Ovládače, Softvér

Windows 10 for Phones - prvý pohľad

Gabe Aul, ktorý je zamestnaný v Microsofte, pred pár dňami oznámil, že Windows 10 Technical Preview for Phones je dostupný.

Tieto aplikácie nesmú chýbať v mobile každého návštevníka hudobného festivalu

Leto je v plnom prúde a to iste platí aj o letných, nielen hudobných festivaloch.

Fedora 15 Alpha, na prvý pohľad

Pozreli sme sa ako vyzerá, čo nového prináša a ako sa pracuje s prvou verziou populárnej linuxovskej distribúcie Fedora, ktorá prichádza s poradovým číslom 15.

Web prehliadače - novinky

Vyšla už možno finálna verzia Firefox 4, rýchlejší Chrome 10, Opera s hardvérovým urýchľovaním a finálny Internet Explorer za dverami.

Google tvrdí, že Microsoft podvádza – kopíruje výsledky vyhľadávania pre svoj Bing

Celkom zaujímavá situácia nastala na poli internetových vyhľadávačov. Analýza Google ukázala, že Bing má podozrivo podobné výsledky.

Internet Explorer 9 – konečne poriadny prehliadač od Microsoftu?

Microsoft zverejnil prvú beta verziu nového web prehliadača Internet Explorer 9. Do neho firma vkladá veľké nádeje, a treba uznať, aj úsilie. Stojí IE9 za to, alebo ostane aj naďalej iba nástrojom na stiahnutie Firefox-u, Opery či Chrome?

Ubuntu 10.04 Lucid Lynx

Po pol roku sme sa opäť dočkali novej verzie Ubuntu 10.04 Lucid Lynx. Sľubuje mnoho noviniek, na niektoré z nich sa teda pozrieme. Použijeme 32bit desktop verziu. Keďže toto vydanie je LTS (long term support), je podporované až do apríla 2013, čiže tri roky oproti štandardným 18 mesiacom.

Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Dňa 29. októbra 2009, po šiestich mesiacoch, vyšla nová verzia najpoužívanejšej linuxovej distribúcie Ubuntu. V tomto článku si povieme, čo nové Ubuntu prináša, prejdeme samotným procesom inštalácie a skúsime Ubuntu používať na klasickom desktopovom počítači.

Microsoft Windows 7 - Užívateľské rozhranie

V predchádzajúcich článkoch sme si popísali históriu a edície operačného systému Microsoft Windows Seven, detailne sme si opísali inštalačný proces vrátane tipov na inštaláciu, a dnes sa pozrieme na užívateľské rozhranie. Pokiaľ vás zaujímajú zmeny, tipy a triky, tak čítajte ďalej...
TOPlist