Intel vyrobil plast pevný ako kov pre budúce ultrabooky

, Autor: Gudas

Polovodičový gigant ponúkne výrobcom notebookov nový druh plastu, ktorý by mal mať pevnosť kovu no podstatne nižšiu cenu.

Jeden z posledných veľkých projektov spoločnosti Intel je nový segment prenosných počítačov s názvom ultrabooky. Wintel (Windows + Intel) konkurencia pre Apple MacBook Air sa však od počiatku potýka s jedným veľkým problémom - cenou. Výrobcovia samotných notebookov - ultrabookov sa už údajne sťažovali na vysoké ceny za hardvér s modrým logom Intelu, drahých komponentov je však viacero. Medzi tie najnákladnejšie môžeme zaradiť SSD či kovové šasi, ktoré je náročné na formovanie aj cenu materiálov.

S týmto problémom sa popasoval sám Intel a svoje nové poznatky plánuje zdieľať s poprednými výrobcami. Z tlačovej správy sa dozvedáme, že firma vyrobila nový druh plastu, ktorý sa svojimi vlastnosťami približuje hliníkovým a zliatinovým šasi, no stojí len zlomok ich ceny. Pomôcť pri výrobe mali skúsenosti leteckého a automobilového priemyslu, bližšie detaily však Intel zatiaľ nezverejnil. Dostupné nie sú ani fotografie vzoriek. Vieme len, že použité boli bežne dostupné plasty, nemalo by sa teda jednať o exotické a drahé chemické zloženie.

Intel predpokladá, že prvé ultrabooky z pevných ale lacnejších plastov by sa v predaji mohli objaviť už na budúci rok.

Najlacnejšie notebooky označené ako ultrabook začínajú s cenou na 600€, prevažná väčšina leží však v oblasti 800€ až 1000€ a viac.


Ultrabook od spoločnosti Asus - model UX21

 

Kľúčové slová
Intel, notebooky, Ultrabook, ultrabooky
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

material Nylon Fiber? lahky...extremne pevny..

Jee objavili polyamid? :)

akokeby tych plastov uz nebolo dost. chapem, ze to chcu mat lacnejsie ale nove materialy sa mozu nachadzat aj inde.

Kde inde ? na Marse ?:))

v inej oblasti ako plasty

Poslať nový komentár

TOPlist