Články autora Tomáš Zvorák

Veterná energia lacnejšia ako energia z jadra

Aukcia na výstavbu nových morských veterných parkov vo Veľkej Británii ukázala, že energia z veterných turbín môže byť lacnejšia ako energia vyrobená v jadrových elektrárňach.  

Najpevnejšia horčíková zliatina na svete

Horčík sa používa všade tam kde potrebujete ľahký no pevný kov. Preto sú kostry lepších notebookov z horčíkových zliatin, preto po ňom pokukuje automobilový a letecký priemysel.

Aká je maximálna dĺžka ľudského života?

Prirodzene si myslíme, že maximálna dĺžka ľudského života nemá nejaký striktný limit. Myslíme si, že so zlepšujúcou sa zdravotnou starostlivosťou, výživou a životnými podmienkami dĺžka života porastie. V posledných storočiach to tak bolo.

Batéria z vlákien všitých do šiat

Vysoko vodivé vlákna s priemerom a ohybnosťou podobnou bavlneným vláknam môžu byť vtkané do látky šiat či remienka hodiniek a napájať hodinky, LEDky či inú osobnú elektroniku.

Aká je budúcnosť inteligentných hodiniek?

Apple tajne rokuje so spoločnosťou Aetna, čo je americký poskytovateľ zdravotnej starostlivosti a predajca zdravotného poistenia s 23 miliónmi zákazníkmi. Podľa viacerých zdrojov Apple chce zákazníkom Aetna ponúknuť inteligentné hodinky Apple Watch za zvýhodnené ceny. Táto správa je zaujímavá aj preto, že je možné, že predznamenáva budúcnosť inteligentných hodiniek.

Netflix aj Amazon míňajú za obsah stále viac

Výdavky Netflixu a Amazonu na nákup obsahu pre svojich predplatiteľov rýchlo rastú a nezdá sa, že by tento trend mal spomaliť.

Elektromagnetické delo US Navy strieľa projektily do vzdialenosti 160 km

Americké námorníctvo zverejnilo video z testov elektromagnetického dela vyvíjaného jej výskumnou organizáciou Office of Naval Research.

USB kľúč pre všetky porty

All-in-one riešenie pre usb kľúčik, ktorý pripojíte k pc či mobilu.

Kto ďalší zomrie v Game of Thrones?

Ako odpovedá na túto otázku veda? Takto.

Najrýchlejší dron na svete

Volá sa RacerX a aj keď váži len 800 gramov, dokáže dosiahnuť najvyššiu rýchlosť 289 km/h. 

TOPlist