Recenzia Denon AH-MM300

, Autor: Ján Kurej

V minulej recenzii som vám predstavil prvý model zo série Music Maniac s označením Denon AH-MM200. Japonská spoločnosť Denon však predstavila ďalšie dva nové modely, ktoré spadajú do tej istej série. Spoločnosť sa snaží držať krok s trendom a preto začala s výrobou prenosných luxusne spracovaných slúchadiel supraaurálnej veľkosti.

Denon AH-MM300 - Balenie, technické špecifikácie

Tento typ slúchadiel je v súčasnosti veľmi obľúbený, čomu tiež nasvedčujú vysoké čísla z ich predaja za minulý rok. Beats Solo 2 jednoznačne kraľujú tejto triede. Jediným negatívom, ktoré som si všimol je ich plastová konštrukcia. Zvukovo sú veľmi dobré až vynikajúce. Dnes však nebudem písať o Beats By Dr. Dre ale priblížim vám ďalší model z ich série s označním AH-MM300. Tento model sa až nápadne podobá na nižší model AH-MM200.  Na produktových fotografiach sú však takmer dizajnovo identické. AH-MM300 sú však o čosi väčšie. Ako sa veľkosť premietla do pohodlia a kvality reprodukcie? Dúfam,že odpoveď nájdete v tejto recenzii.  Verím, že vám tiež pomôže získať predstavu na tieto slúchadla a nájdete tiež všetky potrebné informácie, ak sa budete rozhozhodovať nad kúpou týchto alebo im podobných slúchadiel.

Na začiatku recenzie sa štandardne venujem baleniu. Kvalitné balenie je parameter, ktorý považujem za dôležitý a jeho hodnotenie vychádza podľa toho, koľko dané slúchadlá stoja. Predajná cena slúchadiel Denon AH-MM300 je 329EUR. Je to o 130EUR viac ako stojí nižší model AH-MM200. Čakal som preto, ako sa tento vysoký cenový rozdiel odzrkadlí aj v kvalite balenia a množstve dodatočného príslušenstva. Slúchadlá sú uložené prakticky v dvoch samostatných krabiciach. Farba a grafika je úplne totožná s krabicou, v ktorej boli zabalené aj AH-MM200. Na prednej časti sa nachádza veľký obrázok slúchadiel a ich názov. V zadnej časti tejto časti krabice sa nachádza technická špecifikácia a podrobnejší popis slúchadiel. Taktiež sa tu nachádzajú technológie, ktorými slúchadlá disponujú. Vonkajšiu ale tiež vnútornú časť hodnotím ako vkusnú a kvalitne spracovanú. Veľmi sa mi páči font, ktorý je vhodne použitý. Text sa číta veľmi dobre a je zreteľne vidieť aj menšiu veľkosť textu. Taktiež sa mi páči kombinácia bieleho písma a tmavo-modrej farby na podklade. Použitý material je pevnejší papier/kartón, ktorý v pohode zvládne aj náročnejšiu manipuláciu, poprípade pád. Stále drží svoj tvar, čo je dôležité pre ochranu slúchadiel vo vnútri.

Samotné slúchadlá sú uložené vo vnútornej časti krabice, ktorá je polstrovaná luxusným materiálom. Slúchadlá sú takto veľmi dobre chránené a tiež to vyzerá veľmi pekne. Výrobca si skutočne dal záležať na dizajne tejto časti balenia. V spodnej časti krabice sa nachádza miesto, ktoré poväčšinou slúži na uloženie dodatočného príslušenstva. Nájdete tam napríklad vkusné prenosné púzdro pre slúchadlá. Výrobca pridal náhradný kábel a adaptér na väčší stereo jack ale opäť chýba predlžovací kábel ako bolo zvykom v minulosti. Dodatočné príslušenstvo si zaslúži mínus ale aj napriek tomu balenie hodnotím ako dobré. Očakávam, že takto drahé slúchadlá by mali obsahovať predĺžovací kábel a náhradné náušníky. Okrem týchto praktických vecí je súčasťou balenia návod na obsluhu a záručný list.

 

.

 

 

Slúchadlá spadajú podľa technickej špecifikácie do kategórie prenosných alebo domácich slúchadiel. Z tohto parametra môžme očakávať schopnosť používať slúchadlá rovnako dobre v exterieri ako aj v interieri. Aj tento parameter som podrobil testu. Výsledok testovania tejto technickej špecifikácie nájdete v ďalšej kapitole. Ďalším dôležitým parametrom týchto slúchadiel je nadštandardný frekvečný rozsah, ktorý je zhruba od 10 Hz do 40 kHz. Tento technický údaj by som bral s rezervou, kedže výrobcovia sa spoliehajú nato, že nikto to nebude testovať. Žiaľ, ani my nemáme kapacity nato aby sme tento parameter podložili testom a preto sa tomu ďalej bližšie nebudem venovať. Impedancia slúchadiel je 32 Ohmov. Táto hodnota impedancie spĺňa kritéria pre prenosné slúchadlá, kedže budú použité hlavne v kombinácii s prenosnými prehrávačmi. Pri použití slúchadiel s nízkou impedanciou nepotrebujeme veľmi vysoký výkon na strane zdroja, ktorý v tomto prípade bude s najväčšou pravdepodobnosťou smartphone, poprípade mp3/mp4 prehrávač. Koncovka kábla je typu stereo jack veľkosti 3.5mm, čo je štandardom v kategórii prenosných slúchadiel. Jej tvar je zahnutý do pravouhlého uhla.

Najzaujímavejšou technickou špecifikáciou týchto slúchadiel je použitá membrána, ktorá má priemer 40mm. Tento údaj je veľmi zaujimavý, kedže ide o supra-aurálny typ slúchadiel. V technickej špecifikácii sa spomína uhlík a papier ako konštrukčné materiály membrány. Pohon zaisťuje neodymový magnet, ktorého rozmer sa mi nepodarilo zistiť. Ako som už načrtol a potvrdzuje to aj technická špecifikácia, ozvučnica slúchadiel je supra-aurálnej veľkosti. Táto konštrukcia je doplnená tým, že je uzavretá, čím by mala potláčať okolitý hluk. Slúchadlá sú po prvom poťažkaní v rukách ľahké. Ich hmotnosť je 195g. Nárast hmostnosti oproti slúchadlám AH-MM200 je o 65g. Pod tento údaj sa určite podpísali väčšie rozmery slúchadiel oproti menším AH-MM200. Nakoniec som si nechal cenu slúchadiel, ktorá už ako som spomenul je výraznejšie vyššia ako to je u modelu AH-MM200. Ako som opísal na začiatku recenzie balenie je ako celok kvalitne spracované a zodpovedá tejto cenovej kategórii. Jedinú výčitku mám k skromnejšiemu dodatočnému príslušenstvu. Výrobca sa zrejme viac sústredil na samotnú výrobu slúchadiel. Vyrobil väčšie slúchadlá s nadštandardnými technickými špecifikáciami. Na základe týchto parametrov vieme, že výrobca implementoval väčší dynamický menič, ktorý disponuje väčším frekvenčným rozsahom. Pre výrobu tohto meniča výrobca použil kompozitný materiál a na pohon použil neodýmový magnet. Tieto údaje nasvedčujú tomu, a prezentuje to aj výrobca, že AH-MM300 by mali byť zvukovo vyspelejšie slúchadlá oproti testovaným AH-MM200. Preto vyššía cena by mala byť adekvátna k tomu, čo dostanete.

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA

Kategória

Prenosné/Domáce

Frekvečnýrozsah

10 - 40 kHz

Impedancia

32 Ohm

Koncovka

3.5 mm pozlátený stereo jack

Veľkosťmeniča

40 mm

Typ meniča

Dynamický

Material membrány

Uhlík/Papier

Motor

Neodymový magnet

Konštrukcia ozvučnice

Supra-aurálna uzavretá

Hmotnosť

195g

Citlivosť

96 dB/mW

Cena

329EUR

 

Pridať komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
Re: Recenzia Denon AH-MM300 misog 10. jún 2015 - 19:34
TOPlist