Články autora Ján Kurej

10 ročný chlapec odomkne mamin iPhone X prostredníctvom Face ID

Apple Face ID ako biometrická ochrana, ktorá skenuje Vašu tvár už bola oklamaná. Možno ste zachytili video na sociálnej sieti You Tube,v ktorom muž s vyrobenou maskou zo silikónu demonštruje otváranie cudzieho iPhonu X prostredníctvom Face ID. Pre mnohých to bolo príliš komplikované aby sa mali obávať, že ich iPhone X niekto cudzí odomkne. Táto technológia nie je dokonalá a potvrdzuje to aj nasledovná informácia.

21.11.2017 | Ján Kurej | 7 komentárov

StarCraft II: Wings of Liberty je teraz zadarmo, tu je návod ako ho získať

Fanúšikovia StarCraft majú teraz možnosť hrať verziu StarCraft II Wings of Liberty úplne zadarmo. Blizzard oznámila, že táto verzia StarCraft II bude v priebehu BlizzCon zadarmo a od včerajška je táto hra zadarmo. Ak sa chcete dostať do hry zadarmo, urobite to takto.

16.11.2017 | Ján Kurej | Žiaden komentár

Pavúčie vlákno upravené grafénom rovnako pevné ako kevlar?!

Prírodné pavúčie hodvábne vlákno má vynikajúce mechanické vlastnosti. Výskumníci však našli spôsob, ako ešte zvýšiť pevnosť tohto vlákna a to použitím materiálov na báze grafénu. Týmto spôsobom môže vzniknúť nová trieda vysokopevných bionických kompozitov.

15.11.2017 | Ján Kurej | 1 komentár

Ľudskí kyborgovia do 20 rokov. Je to reálne?

V poslednej dobe sa veľa hovorí o AI v pozitívnom smere alebo negatívnom. Elon Musk vyjadril znepokojenie čo sa týka AI, zrejme mal na mysli scenár z filmu Terminátor. V tomto filme americká vláda vytvorila Skynet, ktorý pracoval na princípe novej umelej inteligencie, aby mohol brániť vládne a vojenské počítače. Po spustení získal Skynet kontrolu nad všetkými počítačmi pripojenými k sieti. Vyhodnotil ľudí ako hrozbu a pokúsil sa ich odstrániť pomocou jadrových zbraní. Ray Kurzweil však má na túto tému úplne iný názor. Minulý týždeň totiž odpovedal na otázky v rámci Council for Foreign Relations, kde hovoril aj o kyborgoch.

14.11.2017 | Ján Kurej | Žiaden komentár

Apple iPhone X má problém! Objavujú sa prípady s defektom na displeji

Majitelia smartfónu iPhone X od Apple hlásia zvláštny problém, keď sa na displeji objavuje permanentne zobrazená jasná zelená vertikálna čiara v pravej časti displeja.

13.11.2017 | Ján Kurej | 16 komentárov

Reportáž: Výstava audio, video, domáce kino 2017

Príchodom babieho leta prišla tradične do Bratislavy aj obľúbená výstava špičkovej spotrebnej elektroniky. Výstava audio, video, domáce kino sa konala 28. - 29. Októbra. Tento rok to bol už 12. ročník, ktorý prebiehal na dvoch miestach, vo dvoch hoteloch. Hotel Crowne Plaza Bratislava a Falkensteiner Hotel Bratislava.

7.11.2017 | Iné | Ján Kurej | 2 komentáre

ESET vyvinul bezpečnejšie antimalvérové riešenie pre domácnosti

Spoločnosť ESET, slovenský dodávateľ populárneho a celosvetovo rozšíreného antimalvérového riešenia, priniesla na trh nový produkt ESET Internet Security, ktorý nahrádza ESET Smart Security.

Makibes Talk T1 - luxusné smartwatch za ľudovú cenu?

Výrobcovia sa dnes predbiehajú vo výrobe smart zariadení tak, aby čo najviac uľahčovali a zjednodušovali život svojím používateľom. Okrem zariadení v domácnosti sa v tejto smart dobe pretrhlo vrece aj s inteligentnými hodinkami. Spoločnosť Makibes má v ponuke niekoľko smartwatch. V predchádzajúcej recenzii som mal možnosť prvýkrát otestovať výrobok od tejto firmy. Smartwatch Makibes GV68 som zaradil do nižšej strednej triedy. V spolupráci s eshopom Geekbuying vám dnes predstavím ďalšie smartwatch od Makibes. Ide tiež o smart hodinky, ktoré však patria do vyššej strednej triedy. Aj napriek tomu, že tieto hodinky disponujú obrovským množstvom funkcií, cena je prekvapujúco nízka. Pozrime sa čo sa skrýva pod týmto luxusným vzhľadom.

Apple už distribuuje prémiový iPhone X

Je to tu. Počnúc dnešným dňom začala spoločnosť Apple konečne distribuovať svoj prémiový iPhone X bežný ľuďom. Prví šťastlivci si už svoj nový iPhone odniesli z predajní Apple z celého sveta a samozrejme sa nezabudli pochváliť na sociálných sieťach ako Instagram alebo Twitter.

3.11.2017 | Ján Kurej | 1 komentár

Microsoft končí s výrobou Kinectu. Je to koniec hrám ovládaným pohybom tela?

Spoločnosť Microsoft potvrdila ukončenie výroby Kinect, ktorý bol jedným z nosných doplnkov k hernej konzole Xbox.

26.10.2017 | Ján Kurej | Žiaden komentár
TOPlist