Články autora Ján Kurej

Apple si pre vás pripravil tri videá ako správne zhotovovať fotografie a videá

Apple uverejnil na svoj YouTube kanál tri nové videá, ktoré nadchnú predovšetkým milovníkov fotografovania a natáčania videí. Vďaka trom novým tutoriálom svoje umenie ešte o niečo málo zdokonalíte.

Ericsson testuje autonómne autobusy vo Švédsku

V rušných uliciach Štokholmu od januára tohto roka premávajú dva autonómne, respektíve samoriadiace sa, autobusy, ktoré dopĺňajú kyvadlovú dopravu v tomto meste. Tieto maličké autobusy, ktoré majú kapacitu 10 pasažierov, jazdia maximálnou rýchlosťou 24km/h a sprostredkúvajú tak pasažierom to, čo nás čaká v blízkej budúcnosti.

8.2.2018 | Ján Kurej | 1 komentár

Rusko začne ponúkať lety do vesmíru pre turistov

Vo štvrtok ruský zástupca pre vesmírny priemysel informoval, že Rusko plánuje ponúkať turistické lety na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS).

4.2.2018 | Ján Kurej | 2 komentáre

Existencia samostatnej americkej spoločnosti Xerox končí

Spoločnosť Xerox končí. Táto americká spoločnosť má za sebou dlhoročnú históriu. Vznikla v roku 1906 a v čase jej najväčšej slávy sa názov tejto spoločnosti stal slovesom popisujúcim kopírovanie dokumentov. Teraz však jej nezávislosť končí a stala sa súčasťou japonskej spoločnosti Fujifilm Holdings Corp.

iMessage od Apple dostáva vylepšenie pre firmy

Chatovacia aplikácia iMessage sa dočká vylepšenia v podobe nového prvku Business Chat, ktorý bude jej súčasťou v ďalších verziách iOS. Tento nový prvok bol odhalený už minulý rok na konferencii Apple. Do praxe sa však dostáva až tento rok. Ako prví partneri, ktorí aplikáciu testujú v praxi sú veľké zahraničné spoločnosti ako Hilton, Wells Fargo alebo Discover.

Vernee M5 - výborný smartfón do ruky

Vernee M5 vstúpil do predaja len nedávno, presnejšie v októbri 2017. Výrobca poukazoval pri predstavení na štyri hlavné dôvody na kúpu tohto zariadenia. V prvomrade sú to rozmery smartfónu, ktoré ho predurčujú k ovládaniu jednou rukou. Ďalším dôvodom je solídny výkon v podobe osemjadrového procesora od firmy MediaTek a čistého Androidu. Posledný dôvod je cena, ktorá je pod hranicou 100 eur. Viac o tomto, veľmi schopnom a lacnom smartfóne sa dozviete v tejto recenzii.

Molekula ako dátové úložisko na milióny rokov

Akademici z Brownovej Univerzity hľadajú spôsoby ako najlepšie uložiť a získať exabajty, ktoré sa denne generujú. Chémia nahrádza tradičné technologické postupy.

Enermax predstavil ventilátory so zaujímavými RGB efektami

Ako by sa ešte mohlo vylepšiť RGB osvetlenie v skrinke? Enermax prichádza s niečím novým a efektným. Predstavil sériu ventilátorov, ktoré disponujú skutočne zaujímavými RGB vizuálnymi efektami.

Uniknutý návrh zobrazuje 5 zadných objektívov, ktorými “bude” disponovať Nokia 10

Momentálne vlajkovou loďou spoločnosti Nokia je Nokia 9. Prvé informácie o ďalšom nástupcovi trónu vyšli na povrch nedávno, keď sa na internete objavil zoznam smartfónov, ktoré budú disponovať procesorom Snapdragon 845. Na tomto zozname sa nachádzala aj Nokia 10.

23.1.2018 | Ján Kurej | 1 komentár
TOPlist