Recenzia Denon AH-MM200

, Autor: Ján Kurej

Denon začiatkom tohto roka oficiálne predstavil tri nové modely slúchadiel. Slúchadlá spadajú do novo vytvorenej rady slúchadiel s názvom Music Maniac. Označenie týchto slúchadiel je AH-MM400, AH-MM300 a AH-MM200. Všetky tri nové modely sú horúcimi novinkami a vo väčšine častí sveta sú zatiaľ nedostupné. Vďaka spolupráci s firmou Bisaudio sme obdržali prvý model z tejto rady.  Dnes sa vám ho pokusím predstaviť.

Denon AH-MM200 – Úvod, Špecifikácie, Balenie

Kategória

Prenosné

Frekvenčný rozsah

10 Hz – 25 kHz

Impedancia

36 Ohm

Koncovka

3.5 mm pozlátený stereo konektor

Veľkosť meniča

30 mm

Typ meniča

Dynamický

Konštrukcia ozvučnice

Supra-aurálna uzavretá

Hmotnosť

130g

Citlivosť

99 dB/mW

Cena

199€

 

Denon AH-MM200 sú základným modelom v novo vzniknutej rady slúchadiel  Music Maniac. Oproti svojím „súrodencom“ v tejto modelovej rade je však najprenosnejším, najľahším a najlacnejším. Cena tohto modelu je stanovená na necelých dvesto eur. Slúchadlá spadajú do nižšej strednej triedy ako naznačuje tabuľka so špecifikáciami.

Tento supra-aurálný model slúchadiel je jeden z najmenších aké som mal možnosť testovať. V ozvučnici sa nachádza 30 mm dynamický menič, ktorý je dostatočne citlivý aby ho utiahol mobil alebo tablet. Nízka hmotnosť slúchadiel je parameter, ktorý by mal indikovať aj úroveň pohodlia. V tomto prípade ide o výnimku, ale o tom sa dočítate v ďalšej kapitole „Konštrukcia“.

Parametre týchto slúchadiel sú viac než dobré a preto som bol veľmi zvedavý ako sa to odzrkadlí v skutočnosti. Konkurencia je veľmi veľká v tejto triede a dokonca aj v danej cenovej kategorii. Denon tieto slúchadlá predstavuje ako luxusné prenosné slúchadlá s dobrým zvukom.  

Slúchadlá sú luxusne zabaléné v dvojitej modrej krabici. Samotné slúchadlá sú uložené v nádhernom ergonomicky polstrovanom čiernom púzdre. Denon si dal záležať na samotnom balení a slúchadlá sa v ňom vynímajú ako nejaký luxusný šperk.

V balení sa nachádzajú okrem návodov, kábel s mikrofónom a ovládaním, kábel bez mikrofónu a prenosné púzdro. Slúchadlá majú odpojiteľný kábel a preto nebude problem využiť jeden aj druhý. Štandardne sú slúchadlá robené pre iOS zariadenia, nie som si istý, či ovládanie funguje s android zariadeniami.

Čo by som chcel Denonu vytknúť je chýbajúci adaptér na 6,3mm jack a predĺžovací stereo kábel. Podľa môjho skromného názoru slúchadla s takouto cenou by tieto „maličkosti“ mohli obsahovať ako štandard. Aj v tomto prípade výrobca šetrí tam, kde by nemusel. Ide predsa o luxusný výrobok za adekvátnu cenu.

 

 

Pridať komentár

Posledné komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý so svojou reakciou...
TOPlist