Predstavenie lacných notebookov KUU K1 a Kbook

Čínska značka KUU bude pre vás na 99% absolútne neznáma, avšak podľa toho čo vieme KUU má pomerne silné ambície preraziť na trh takmer rovnakou taktikou ako mal OnePlus, či Xiaomi - pomerne slušné špecifikácie za relatívne malé peniaze. Čo sa schováva za modelom K1 alebo Kbook?

Kbook (14" displej IPS s rozlíšením Full HD (1920*1080) schováva vo svojom šasi procesor Intel N3350, grafickú kartu Intel HD 500, 8GB RAM, Windows 10 a 128GB SSD. Ak sa pýtate na cenu tak tá je pod úrovňou 200 eur, KUU Kbook stojí presnejšie 190 eur! Ak si zvolíte dopravu Priority line (poštovné zadarmo) tak vám notebook dorazí v rozpätí 10-25 dní.

Telo notebooku je z plastu a váži len 1,35 kg s hrúbkou 22mm. Portov má tento malý notebook pomerne dostatok - 3x USB 3.0, USB Type C, HDMI, RJ45, audio in, TF slot.

KUU K1 patrí zase do tej vyššej triedy - plast nahradil hliník, procesor je nahradený zase Intelom i5-5257U s možnosťou 256GB/512 SSD a 8GB RAM, Windows 10. K1 má zase 15.6" displej a hmotnosť 1.8kg. KUU K1 so 256GB SSD stojí aktuálne 389 eur - dodanie za 5-7 dní (Španielsky veľkosklad) s poštovným zadarmo.

Do výbavy sa dostali 2x USB 3.0, HDMI, audio in a TF slot.

Inzercia

Komentáre (1)
Ivcestor

Preáva sa to aj pod inými "značkami" - ale funguje to.
Nič však nie je zadarmo a tak sa treba pripraviť na krehkejšie telo nebooku, nie úplne dokonalé línie a hlavne napevno namontovaný akumulátor.
Takže za nejakých 5 (až 10 ?) rokov to zrejme skončí v šrote, alebo vhodný akumulátor bude treba dohľadať na Aliexpresse (teda ak vie majiteľ spájkovať a neupoadne do šoku, že battery ammangement je na mainborde, takže z "baterky" vychádza hromada drôtov - a nie dva, ako sme od narodenia zvyknutí.
Po technickej stránke však niet čo vytknúť - až na to, že by sa hodil o jeden USB port viac (alebo jeden vnútorný - kam by sa dal strčiť "dongel" od myšky)
Je to ideálny netbook pre generálneho riaditeľa na zosmiešneie svojich neschopných podriadených, ktorí zúfalo dúfajú, že predražený Apple im pomôže na kariérnom rebríčku.
Lebo to im pochová aj posledné šance a vyfučí ich namáhavo nafúknuté sebavedomie.
Dozorná rada to zase pochopí ako dôkaz skromnosti a toho, že CEO kutočne hospodári sporovlivo, takže neskôr ľahšie prehliadne nejaký ten zatúlaný miliónik. lebo aj CEO potrebuje žiť ;)

Pridať nový komentár
TOPlist