Microsoft sprístupnil Fall Creators Update pre Windows 10

, Autor: Martin Klokner

Spoločnosť prináša v aktualizácii vylepšenia, ale aj nové funkcie, vďaka ktorým môžu byť používatelia produktívnejší. Zameranie je jasné, prím hrá rozšírená realita (VR) a tiež oblasť 3D.

Zatiaľ čo nové verzie operačného systému sú najprv testované beta testermi v programe Insider, tie sú neskôr uvoľňované aj pre bežných používateľov. Pozreli sme sa v skratke na to, čo prináša aktualizácia.

Inovovaná aplikácia Fotografie poskytuje možnosť výberu filtrov, textu, 3D efektov a čoskoro aj 3D objektov. Osobné príbehy a videoklipy už z pár fotografií sa budú dať skombinovať s hudbou, témami a strihmi. Na to, aby si mohli používatelia užiť VR a 3D potrebujú nové okuliare pre zmiešanú realitu, slúchadlá a kompatibilný počítač.

Pozorné okolo čitateľa si všimlo, že pribudla položka TELEFÓN a tiež HĽADANIE

Novinkou je možnosť umiestniť si najčastejšie používané kontakty priamo na hlavný panel ako ikonu a získať tak rýchly prístup k najčastejšie využívaným kontaktom. Poslať e-mail, kontaktovať ich cez Skype alebo IM, tak bude zas o niečo ľahšie.

Funkciu treba na začiatok nastaviť ...

S aktualizovaným prehliadačom MS Edge prichádza možnosť pracovať s knihami personalizovaným spôsobom. Používatelia môžu zvýrazňovať a farebne podčiarkovať, pridávať komentáre či kopírovať. Obľúbené stránky si pre uľahčenie prístupu môžu umiestniť na panel nástrojov a editovať ich URL.

Pokiaľ ide o ochranu pred ransomvérom, tak tú zabezpečí Windows Defender Exploit Guard, ktorý pomáha chrániť súbory pred neautorizovanými používateľmi. Podobných vylepšení sa dočkal aj antivírus a ďalšie technológie na ochranu zariadenia. Stále však platí zásada, neklikajte na neznáme odkazy, neotvárajte prílohy od neznámych príjemcov a buďte obozretní. To je základné pravidlo, ktoré by mali dodržiavať tak laici, ako aj profíci.

Nové funkcie sú k dispozícii po rozkliknutí možnosti ZOBRAZIŤ PODROBNOSTI VO WINDOWS DEFENDERI

Novinkou je Microsoft Launcher. Je to nástroj na prepojenie PC s telefónom. Vďaka ich spárovaniu bude možné plynule pokračovať v práci na veľkom monitore tam, kde používateľ skončil (či už na iPhone, alebo telefóne s OS Androidom) bez ohľadu na to, či ide o fotografiu alebo dokument.

Azda poslednou výraznejšou zmenou je aj cloudové úložisko OneDrive. Používatelia môžu k súborom pristupovať rovnako ako k ďalším dokumentom na počítači bez toho, aby zaberali priestor na disku. Platí teda, že v prípade normálneho otvorenia sa neuložia do počítača a nezaberajú miesto. Stiahnu sa totiž iba v prípade, keď používateľ na dokumenty klikne dvakrát, pričom rovnako ľahko ich zasa uložia online.

Hľadanie a história spolu s nastavením

Zdroj: vlastné, TS

Kľúčové slová
Fall Creators update, Microsoft, Windows 10
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist