Hyperloop v praxi. Čo všetko prináša v reálnej prevádzke?

, Autor: Martin Klokner
Napriek tomu, že spoločnosť Hyperloop One testovala inovatívny systém dopravy ešte v máji tohto roka, o výsledky sa podelila až v priebehu týchto dní.

 
 
V praxi tak máme síce krátku trasu, avšak reálny nový dopravný prostriedok superrýchlej dopravy v rúrach a azda aj budúcnosť dopravy. Dôvod, prečo vedci s oficiálnym vyhlásením čakali je fakt, že ešte celý proces vyhodnocovali. Zároveň chceli výsledky dopodrobna zanalyzovať tak, aby mohli celý doterajší test vyhlásiť za mimoriadne úspešný. To, o čom sa doteraz hovorilo len v teoretickej rovine sa stalo reálnym. Iste, doterajší test je len akýsi prvý náznak, keďže konštrukcia bez kabíny prejde iba pár metrov a dosiahne len zlomok predpokladanej rýchlosti - pri prvom teste dosiahla rýchlosť 112 km/h. 
 
 
Spoločnosť tiež ukázala ako vyzerá kabína tohto dopravného prostriedku, ktorá by mala v budúcnosti prepravovať cestujúcich aj náklad. Ide o magneticky levitujúce zariadenie vo vákuovo zatvorenej trubici. Video z testu je na svete a podľa nás veľmi zaujímavé :)
 
 
Zdroj: TheVerge

Kľúčové slová
Hyperloop
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

dalekaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa to este cesta

huraaa, postavili svoj maglev vozik, 30+ rokov stara technologia.

Na Slovensku nic, ako poznam niektorych expertov, tak hned v prvy den zoberu par skrutiek do zberu a nestastie je na svete.

Toto ma byt realna prevadzka? Hyperloop, tak, ako ho navrhli, nebude nikdy fungovat. Fyzika nepusti. Je to len jeden z viacerych projektov, ktore maju vytahovat peniaze od ludi. Podobne ako SpaceX.

heh milujem takychto "intelektualov" co sa vedia vyjadrit a pritom ani nevedia o com tocia ... A naviac si asi "antitechnokrat" ...

... inac asi by nas vsetkych zaujimalo preco hyperloop nebude fungovat ... a kde ta fyzika nepusti ... a taktiez aj naco, ako a preco vytahuje SPACE X z ludi peniaze ? ...

... cakam na odpoved a so mnou minimalne polovica miestneho "kolektivu" ...

Poslať nový komentár

TOPlist