Hackerská skupina chce výkupné od Apple, inak budú mazať účty a blokovať iPhony

, Autor: Ján Kisty

Hackerská skupina, ktorá sa prezýva „Turecká rodina zločinu“ tvrdí, že má prístup k 300 miliónom Apple účtov (Apple ID). Požadujú výkupné inak budú mazať iPhony, iMacy či iPady.

Hackerská skupina tvrdí, že má prístup k Apple účtom a sú schopní vymazať na diaľku všetky Apple zariadenia. Ako výkupné vyžadujú celkom smiešnych $75 000 v Bitcoinoch alebo $100 000 v iTunes darčekových poukážkach.

O výkupnom vieme, pretože unikli maily medzi bezpečnostným tímom z Apple a samotnou skupinou. Hackeri tiež ukázali na YouTube video, kde kompromitovali pár údajne ukradnutých účtov. Apple na to požiadal skupinu aby video zmazala. Spoločnosť Apple ďalej potvrdila, že nezaplatí žiadne výkupné. Hackeri sľubujú, že s mazaním telefónov a hackovaním účtov začnú už 7. apríla. Dočkáme sa tak ďalšieho „jablčného“ škandálu s ochranou údajov?

Ako odporúča web Techspot, je najmenej čo môžete urobiť pre svoju ochranu. Stačí aktivovať dvojfaktorové overenie či pozmeniť heslo k Apple účtom. Či sa účty začnú mazať si musíme počkať do 7. apríla. Treba dúfať, že hackeri blafujú a nepodarí sa im oneskorený 1. apríl.

Zdroj: motherboard.vice

 

Kľúčové slová
Apple
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

keby pytali 75m USD ok, ale 75k?
a este v BITCOINTOCH? teraz? ked sme pred HF a pada cena?
nebude to daky 12r hacker? :)

Poslať nový komentár

TOPlist