Čína stiahla nebezpečnu hračku z predaja

, Autor: Ján Kurej

Čínske úrady vykonávali kontrolu hračkárskych obchodov po celej krajine aby úplne odstránili predaj nebezpečnej hračky, ktorá sa objavila na pultoch obchodov v priebehu posledných týždňov. Podľa vyjadrení rodičov sa jedná o časovanú bombu, nie hračku. Ide o mini kušu, ktorá dokáže vystreľovať dentálne špáradlá. V posledných týždňoch sa tento produkt stal tzv. "must-have" hračkou detí v čínskych školách.

Mnohí rodičia v krajine sa však veľmi obávali tejto hračky v podobe zbrane, keďže mohla spôsobiť vážne zranenie. Kuša stála len 5 Juanov čo je zhruba 0,75 dol. Šírili sa správy, že ľudia vymieňali špáradlá za kovové ihly alebo klince.

Tlačová agentúra Xinhua vyhlásila, že mini kuše "zmizli z regálov tak rýchlo, ako sa ukázali". Úrady chcú dôkladne ostrániť túto hračku. Deti budú v posledných týždňoch intenzívne sledované v školách učiteľmi a doma rodičmi. Pokiaľ by sa nejaké z detí hralo s takouto hračkou bude mu zabavená.

V celej Číne bol hlásení iba jeden incident kedy došlo ku zraneniu oka malého chlapca, na ktorého vystrelil jeden z jeho spolužiakov.

Teraz sa môžu mini kuše používať iba s povolením. Pokiaľ by niekto prechovával mini kuš bez povolenia, môže stráviť zopár dní za mrežami s pokutou 500 Juanov.

Kľúčové slová
china, Čína, crossbow, school, škola
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Čína stiahla nebezpečnu hračku z predaja

Nuz to je problem lebo uz nie su verzatilky a uz sa nedaju flusat ryzove gulocky
:-)
inak vskutku debilna hracka

Re: Čína stiahla nebezpečnu hračku z predaja

hracka nie je debilna, tato hracka je skvela... ale nepatri do ruk debilovi.

Re: Čína stiahla nebezpečnu hračku z predaja

Problem je ale ako poznat debila.Az niekomu tazko poskodi oko, je zbytocne ho oznacovat za debila.

Poslať nový komentár

TOPlist