Vozíme sa a nahrávame – test 4 kamier do auta

, Autor: Vladys
 
Hoci je dovolenková sezóna za nami, automobily sú stále každodennou súčasťou našich životov. Na našich cestách jazdí mnoho neporiadnych šoférov a občas je tak užitočné mať niekoho pri sebe ako svedka. Dnes si preto otestujeme štvoricu takzvaných čiernych skriniek do áut. 2 kamery budú zastupovať značku Transcend v podobe modelov DrivePro 520 a 220, tretia kamera nesie meno TrueCam A5s a posledným modelom je Lamax Drive C7.

Lamax Drive C7 – Predstavenie, špecifikácie

 

Balenie, príslušenstvo

 
Začnime poslednou menovanou kamerou, ktorá je zároveň najlacnejšia z celého testu. Lamax Drive C7 totiž v našich e-shopoch kúpite za cenu okolo 80€. Kameru nám dodal obchod Alza, v ktorom bol navyše produkt označený ako „Rozbalený“ takže balenie je trochu ošúchané a prelepené nálepkami z obchodu. 
 
 
Vo vnútri škatuľky sa ukrýva samotná kamera uložená v papierovej vaničke. Pod ňou nájdeme príslušenstvo: návod, držiak na čelné sklo, USB dátový kábel, napájací kábel do 12V zásuvky v aute, manuál, vrecúško. Voliteľným príslušenstvom je GPS modul, ktorý žiaľ v našom prípade chýba. Ku kamere výrobca nepribaľuje pamäťovú kartu a musíte si tak zaobstarať vlastnú. Odporúčaná je microSD karta triedy 6 a vyššej. Dobrou vizitkou nie je ani absencia HDMI kábla. 
 
 

Špecifikácie

Lamax Drive C7
Displej
2,4" HD
Zorný uhol snímania
150°
Rozlíšenie videa
1920x1080@30fps
1280x720@30fps
1280x720@60fps
640x480@30fps
Formát videa
AVI
Typ kariet
microSDHC, najviac 32GB
Frekvencia
50Hz/60Hz
GPS
nie, treba dokúpiť zvlášť
Parkovací režim
áno
Bateria
Li-Pol, kapacita nedefinovaná
Napájanie
5,5V, 1A
Cena
Kde kúpiť LAMAX DRIVE C7?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

 

 
 

Dizajn

 
Neveľkú kameru zdobí z prednej strany najmä objektív, ktorý má na jednej strane výraznú LED, ktorá pomáha pri zaostrovaní v noci a na druhej strane dierku pre reproduktor.
 
 
Zadnú stranu okupuje 2,4“ HD displej, pod ktorým je 5 tlačidiel pre ovládanie. Význam väčšiny je intuitívny, spomeniem snáď len tlačidlo s výkričníkom celkom vpravo, ktoré spúšťa okamžitý záznam SOS videa. Červené tlačidlo P je vyhradené pre aktiváciu parkovacieho režimu. Spodná hrana obsahuje iba dierku pre mikrofón. Kamera okrem obrazu vie zaznamenávať aj zvuk, čo je však normálne.
 
 
 
 
 
Na ľavej hrane nájdeme USB port, AV port a Mini HDMI port pre pripojenie k televízoru alebo pre spojenie s externým GPS modulom.
 
 
Pravá hrana obsahuje tlačidlo zapnutia/vypnutia, slot pre microSD karty (max. 32GB) a tlačidlo pre zobrazenie/skrytie menu.
 
 
Kľúčové slová
kamery do auta, Lamax Drive C7, Transcend, Transcend DrivePro 220, Transcend DrivePro 520, TrueCam A5s
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

TOPlist