Test najrýchlejších DDR2 pamätí od GoodRAM

Čas DDR2 pamätí sa pomaly ale isto blíži ku koncu a nastupuje éra DDR3. Ako to býva v takýchto obdobiach zvykom, končiaca generácia ukazuje to najlepšie čo dokáže. V dnešnom teste sa pozrieme na pamäte od výrobcu Wilk Elektronik, ktorý predáva svoje RAM produkty pod značkou GoodRAM.


Úvod

Firma Wilk Elektronik sídli u našich severných susedov – v Poľsku. Vznikla v roku 1991 a pamäte pod značkou GoodRAM začala predávať od roku 2004, pričom na domácom trhu je už veľmi známa a zaužívaná značka.
U nás na Slovensku sa s GoodRAM nestretávame tak často ako napríklad s Kingston, Corsair, A-Data či inými, no to neznamená, že GoodRAM nemá čo ponúknuť. Do dnešného testu nám spoločnosť zaslala tri dvojkanálové kit-y DDR2 pamätí s prívlastkom PRO, čiže ide o špičku ponuky tejto firmy.

Jeden 2x2GB kit s frekvenciou 1066MHz patrí medzi dnes najviac predávané kapacity DDR2 modulov, ďalšie dva kit-y sú skôr zaujímavé pre overclockerov – s kapacitou „iba“ 2x1GB síce neohúria, no podstatným parametrom u nich je ich garantovaná frekvencia – 1150MHz a 1200MHz. Či tieto parametre sú dodržané zistíme v teste.

Samotné kit-y sa distribuujú v plastových obaloch, kde každý modul je umiestnený oproti druhému v páre. Papierová páska poskytuje základné informácie o pamätiach:





Všetky moduly sú vybavené hliníkovými pasívnymi chladičmi, u GoodRAM PRO tradične v oranžovej farbe. Chladiče sú pripevnené prostredníctvom teplovodivej pásky po oboch stranách čipov, kontakt je dokonalý (o čom som sa presvedčil pri ich odliepaní kvôli zisteniu druhu čipov :) ), uchytenie ešte istia dve malé plechové klipsne.









Počas testovania, hlavne pri vyšších napätiach, sa chladiče výborne hodili, teploty dokázali celkom slušne stúpnuť. Po priložení 8cm ventilátora sa tiež citeľne zvýšili maximálne dosiahnuté frekvencie – pri taktovacích pokusoch preto na to nezabudnite – dostanete sa vyššie.
 

Komentáre (7)
x_x_x_x
Super recenzia, cez aky program si sledoval tie hodnoty SPD ? (nemyslim CPU-Z)
Gudas
MemSet 4.0, má možnosť meniť časovania priamo z Windows. Download: http://www.tweakers.fr/download/MemSet40.zip
x_x_x_x
Je mozne, pouzit MEMSet pre pripad, ze doska v BIOSe neumoznuje tolko casovani menit ?
Gudas
Nič ti nebráni vyskúšať to ;-)
xmenadis
pokud už někdo taktuje s pamětmi na takových frekvencích, tak pořídí něco z o dost kvalitnějších značek jako Crucial, Cell Shock, Team Group, apod...nejlépe s čipy Micron D9GKX...např. na pamětech Cell Shock 1066MHz CL5 tyto čipy jdou i na 1600MHz CL5 a to je teprve pořádná frekvence...osobně vlastním Cell Shock 1000MHz CL4, ale jejich max frekvenci jsem ještě neměl možnost vyzkoušet, jelikož mi to současná deska nepovoluje (nelíbí se jí frekvence pamětí nad 1200MHz) a čekám na novou, kde už bych je mohl pořádně nakopnout...ale musím uznat, že úplně nejhorší tyto paměti nejsou, spíš by mě zajímalo ještě, za jakou jsou/budou cenu
flanker
pěkné, ale domnívám se, že OCZ jsou pro OC ještě lepší, někdy si je zkuste vzít do testu, jejich "klasické" 1066 dávají 1300MHz
AmOK
Dobry test. Chybaju mi v nom len predpokladane ceny modulov. Realna dostupnost bude uboha, takze shitna znacka GoodRam si zas len robi meno s par kuskami modulov...
Pridať nový komentár
TOPlist