Reeven Polariz - štýlový regulátor

, Autor: Lukáš Lancz
V dnešnej recenzii sa pozriem na regulátor ventilátorov, ktorý v prvom rade zaujme svojím vzhľadom. V našich končinách menej známa firma Reeven nám do testu zaslala regulátor pod názvom Polariz - ten si v našich obchodoch kúpiť zatiaľ nemôžete, ale ak by Vás zaujal, riešením budú zahraničné weby. Cena tohto regulátora sa pohybuje na úrovni 47 eur,  čo je pomerne dobrá cena.

Unboxing a dizajn

Reeven Polariz je zabalený v malej krabičke, kde okrem samotného regulátora nájdeme 3 káble pre reguláciu ventilátorov a 4 káble na meranie tepla komponentov alebo skrinky. Príslušenstvo dopĺňajú skrutky na uchytenie regulátora a sťahovacie pásky. Jednotlivé časti sú chránené polystyrénovou hmotou.
 
  
 
Všetky káble sú poflexované čiernou tkaninou s dostatočnou dĺžkou káblov - s ich natiahnutím po skrinke  by ste nemali mať žiaden problém.
 
Reeven naozaj dbal na vzhľad a detaily tohto regulátora. Hlavnými ovládacími prvkami sú tri veľké otočné kruhy, v ktorých sa nachádza malý LCD displej. Ten dokáže zobraziť teplotu, otáčky a rýchlosť ventilátora v jednotkách RPM. Povrch otáčacích prvkov je zúbkatý a pri otáčaní sa v ruke nešmýka. Farba LCD displeja sa meniť nedá. V pravom rohu sa nachádza logo Reeven, ktoré tu nepôsobí rušivo.
 
Keď sa na regulátor pozrieme zo zadnej časti, uvidíme tu 4 hlavné prvky. Napájanie regulátora, ktoré je cez pripojenie SATA, konektory pre ventilátory, konektory pre tepelné čidlá a ovládací prvok na prepínanie alarmu a zobrazenia teploty v stupňoch Celzia alebo Farenheit.
 
Regulátor dokáže meniť napätia jednotlivých ventilátorov o 0,5V hore alebo dole. Otáčky RPM zobrazuje po 30 RPM.
 
 

Špecifikácie

Rozmer 148mm*42.5mm*98mm
Výstupný výkon Do 30 wattov pre každý kanál
Počet kanálov 3
Dostupné farby Čierna
DC vstup Sata
DC výstup 4V- 12V DC
Hmotnosť 330g
 
 
Kľúčové slová
Reeven, regulátor ventilátorov
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý so svojou reakciou...
TOPlist