Veľký test antivírusových programov

Laboratórium Dennis Technology zverejnili výsledky posledných testov antivírusov zameraných na ich efektívnosť.
Dennis Technology sa zamerali na tri základné skupiny používania antivírusov - Enterprise Anti-Virus Protection, Small Business Anti-Virus Protection a Home Anti-Virus Protection. Mali "na muške" relatívnu silu rozličných typov produktov a ich schopnosť ochrany proti hrozbám a nebezpečným stránkam.

 

Enterprise Anti-Virus Protection

Testované produkty boli: Kaspersky Endpoint Security for Windows; McAfee VirusScan, HIPS and SiteAdvisor; Microsoft System Center Endpoint Protection; Symantec Endpoint Protection; Trend Micro OfficeScan and Intrusion Defense Firewall. Víťaz: Symantec Endpoint Protection, dosiahol maximálny počet bodov. Kaspersky
zaostal jednu sekundu.

 

Small Business Anti-Virus Protection

Testované produkty boli: Kaspersky Small Office Security; McAfee Security-as-a-Service; Sophos Anti-Virus Business; Symantec.Cloud; Trend Micro Worry-Free Business Security Services. Víťaz: Kaspersky Small Office Security. Podľa Dennis technology si všetky produkty viedli veľmi dobre a ochránili systém na 98% a viac okrem McAfee Security-as-a-Service.

Home Anti-Virus Protection

Testované produkty boli: AVG Internet Security 2012; BitDefender Internet Security 2013; ESET Smart Security 5; Kaspersky Internet Security 2012; McAfee Internet Security 2012; Microsoft Security Essentials; Norton Internet Security 2012; Trend Micro Internet Security 2012. Víťazi: najviac precíznymi programami podľa správy sú Kaspersky Internet Security 2012 a Symantec Norton Internet Security 2012. BitDefender a ESET si viedli taktiež veľmi dobre. No takmer každý produkt aspoň raz nedokázal zabrániť preniknutiu infekcie. Najviac efektívne boli tie, ktoré boli len jedenkrát prekonané alebo vôbec. Najhoršie z toho vyšiel Microsoft Security Essentials, ktorým prešlo takmer 15% zo všetkých infekcií.

Dennis Technology uvádza, že ich testy zamerané na presnosť a ich bodovací sytém má určovať aj to ako sú produkty schopné rozlišovať medzi hrozbou a "čistým" softvérom.

Detailné výsledky si môžte stiahnuť v publikovaných PDF dokumentoch, dostupných na stránke Dennis Technology:


Enterprise Anti-Virus Protection

Small Business Anti-Virus Protection

Home Anti-Virus Protection

 

Zdroj: itworld.com, dennistechnologylabs.com

Komentáre (5)
xsi69
Chýba mi tam avast .
mano8
a avast nechali kde ? :D
jk2
Kasperák nesklamal. Môj najobľúbenejši antivirák :-). Mňa by ešte zaujímala Panda. Ako dopadla.
hytler
A Comodo nic?
nizo
Zial Comodo som nevidel figurovat v ziadnych testoch AV programov ani u nas, ci v zahranici. Je to skoda, pretoze Comodo je siroko - daleko najlepsi AV soft ktory som kedy mal tu cest vyskusat. A to som na Eset nedal dopustit. Od verzie 5 vsak ide dolu vodou. Do vacku ho strcil aj posledny KIS, ktory sa moc vydaril.O dalsich sa neoplati ani zmienovat, su to brzdy systemu,navyse neohrabane a neinteligentne.
Pridať nový komentár
TOPlist