V Číne je možné získať vysokoškolský titul za hranie počítačových hier

, Autor: Anonymný používateľ
 
Ministerstvo školstva v Číne schválilo 13 nových odborov na rok 2017. Bude medzi nimi aj e-sport.

Baví vás hranie počítačových hier a ste v tom aj dobrý, no stále len počúvate od rodičov aká je to strata času? Okrem veľkých finančných výhier na turnajoch je v Číne teraz možné aj vyštudovať odbor e-sport a získať v ňom vysokoškolský titul.
 
Pojmom e-sport sa označuje súperenie v počítačových hrách kde proti sebe súťažia jednotlivci či celé tímy. E-sport zaznamenáva za posledné roky veľký rozmach a ešte v roku 2011 ho Číňania schválili ako 78. oficiálnu disciplínu pre športy čím tento šport postavili na úroveň obľúbeného ping-pongu. Tento rok sa objavil dokonca prvý pokus o založenie tradície nakoľko v Rio de Janeiro sa konal prvý ročník olympiády v e-hrách.
 
 
Teraz teda bude možné v Číne študovať tento odbor čo pochopiteľne našlo veľkú pozitívnu spätnú väzbu u mládeže. Jednou z prvých škôl, ktorá otvorí e-sport odbor bude Hunan Sports Vocational College. Budúci rok otvorí táto škola e-sport odbor pre 40 študentov. Cieľom je vychovať talentovaných ľudí, ktorí majú vzťah k celému hernému priemyslu, nie len k videohrám. Nepôjde však len o výchovu profesionálnych hráčov hier ale zo školy vyjdú aj vyučení tréneri, rozhodcovia, manažéri či analytici dát.
 
 
Kľúčové slová
Čína, e-sport
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist