Tento dom vytlačili pomocou 3D tlače len za 24 hodín

, Autor: Ján Kisty

Tento domov vyrobili celý pomocou 3D tlače. Asi prekvapí, že podobný dom „nevytlačili“ v USA ale v Rusku. Postavila ho spoločnosť Apis Cor.

Od 3D tlače sa veľa očakáva, a niečo podobné ako teraz predviedli v Rusku, bude potrebné aj pre kolonizáciu Marsu. Novopostavený dom je síce skromný, má len 34m2 ale svojmu účelu poslúži dostatočne. Cena domu je pritom len okolo 9 000€. Výrobca tvrdí, že životnosť takéhoto domu je až do 175 rokov. Postavili ho za približne 24 hodín pri teplote -35°C.

Obvodové a hlavné múry boli vytlačené z neznámej zmesi (vyzerá to ako zmes betónu). Okná, nábytok či dekorácie už dodali hotové. Finálne práce ako maľovanie, ukladanie podláh alebo strechy sa už robí ručne. Firma tvrdí, že búra mýtus, že nie je možné rýchlo vyrobiť lacný eko-dom, a pritom pri extrémnych teplotách.

Image Credit: Apis Cor

 

Kľúčové slová
zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Tento dom vytlačili pomocou 3D tlače len za 24 hodín

"Novopostavený dom je síce skromný, má len 34m2"
...kolko slovenskych rodin, hlavne mladych rodin je nutena zit este v mensom?!
ha? a bude horsie... hlavne ked ficova gestapacka vlada schvali ten nezmysel o hipotekach... to bude zabavy... dom byt si uz bude moc dovolit naozaj len malokto...

Re: Tento dom vytlačili pomocou 3D tlače len za 24 hodín

Neviem preco potrebuje kazdy novy dom/byt. Aha ved to je luxus pre gíč ludi.

dom pstaveny za 24 hodin.. tlaciaren okolo domu stavali 1 tyzden :D

Ak si si nevsimol,
dom bol okolo tlaciarne...

ale kdezee v Rusku, ved predsa vsetko najlepsie, najkrajsie, najnovsie a naj naj TOP pochadza z Emeeeeriky :-))

Rusky troll :)

Ano, z Ameriky. Poviem ti hned 10 veci, ktore mas z ameriky. Asi nemas ani jednu z Ruska. Co vlastne vyrabaju v rusku co niekto chce? Aky mobil, pocitac, softver, auto, filmy-serialy, atd. atd. Americke vyrobky ludia jednoducho chcu, Ruske ani len stotina z nich.

Re: Tento dom vytlačili pomocou 3D tlače len za 24 hodín

dokonca aj rusi maju obcas originalny napad. len ho nevedia dotiahnut dokonca.
rusky mobil yotaphone je toho dokonalym prikladom. keby ho urobili poriadne. je z neho svetovy hit... ale chyba lavky rusi ho odflakli, a tak zo skvelho napadu zostala iba okrajova zalezitost

Pri tej teplote postavit cokolvek je frajerina, ta cena to uz je len ceresnicka na torte. Mat tak moznost vyuzit toto na Slovensku, idem do toho. 1-2x premiestnit tlaciaren a mate krasny moderny 70m2 velky dom co postacuje 90% populacie.

Poslať nový komentár

TOPlist