EN

Super doplnky pre Raspberry Pi

Ak ste tiež priaznivcom úžasného sveta jednodoskových počítačov Raspberry Pi M, máme pre vás pár super doplnkov pre ne.

Ľudia využívajú Raspberry počítače na výrobu kadečoho, od herných či video centier po stavbu superpočítačov. V polovici minulého roka sa ich celkovo predalo už 15 miliónov kusov. Zhodneme sa, že jednou z dobrých vecí tejto platformy je široká paleta doplnkov pre tých čo si radi niečo postavia sami a vo forme v akej to potrebujú.

Pozrieme sa na zopár podarených doplnkov pre tento malinový minipočítač (Raspberry v preklade Malina).

Kamerky sú populárnym príslušenstvom minipočítačov Raspberry. Zvyčajne sa snažíme pripevniť ich k nejako upravenej krabičke maliny. Možno je to lepšie robiť to klasickejším spôsobom, trojnožou. Trojnožku pre všetky Raspberry Pi kamery si môžete kúpiť za ľudovú cenu 3,06 €

K trojnožke sa možno bude hodiť sada PCS káblikov. S 30, 50 a 100 cm káblikom vám už kamerka k trojnožke dosiahne vždy. Trojica káblikov je v predaji za 3,43€.

Keď sme pri kamerkách pre Raspberry, viete, že okrem bežných je v ponuke aj verzia rybie oko? Ide o verziu 5 Mpx kamerky, korá ponúka 222 stupňov široký záber a stojí 29,57 €.  Bežná 5 Mpx kamerka stojí len 6,43€. Pre nočné videnie je k dispozícii 5 Mpx infračervená kamerka za 15,40€. Novšia, 8 Mpx verzia kamerky za 27€.

5 Mpx kamerka pre Raspberry Zero je aktuálne v predaji za 8,06€. Raspberry Pi Zero vo verzii V1.3 Development board môžete mať za 13,89€.  

Praktickým doplnkom pre je odolná ABS krabička. Ak potrebujete vo vašom projekte viacero krabičiek pre viacero malín, tak toto je riešenie. Skladáte krabičky ako kocky z lega :) Navyše, momentálne je v akcii za dobrú cenu 3,53€

Viacerí máme malinu radi ako meraciu stanicu. Sada senzorov za dobrú cenu sa vždy zíde. Nasledujúca sada obsahuje 16 často používaných senzorov v Rapberry projektoch. Obsahuje napríklad teplotný senzor, dažďový senzor, senzor na meranie vlhkosti pôdy, zvukový senzor, fotorezistor a ďalšie senzory uvedené v nasledujúcej tabuľke. Sada je v ponuke za 9,63€.

Výber ukončime sadou pasívnych hliníkových chladičov pre Raspberry Pi. Tie sú v ponuke len za 62 centov.

Inzercia

Komentáre (3)
Etrealista
Super vec, môžete si vyrobiť za pomoci rapsberry ovládanie pre 3d tlačiareň, či ovládanie celého bytu, frézu, počítač, hernú konzolu, nočné videnie do auta aj s upozornením na zviera či človeka v ceste. Na čínskych stránkach je toho veľa
prepelica
Raspberry Pi je super...ovladat zvlada vsetko, ale stale je to len na softwarovej urovni...najlepsie je ho skombinovat s nejakym mikrokontrolerom a raspberry vyuzivat len pre graficke rozhranie a pocitanie narocnych uloh...to je potom pecka :)
L@co
Super článok, ;) fajn inšpirácia.
Pridať nový komentár
TOPlist