Podľa experta z IEEE už čoskoro nebude nikto potrebovať tlačiareň. Lacné tablety prispeli k tomu, že čítanie na displeji začína byť bežné.
Kevin Curan, vedúci člen IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers), vychádza z toho, že laserové a atramentové tlačiarne vymrú v priebehu nasledujúcich štyroch rokov. Vyjadril sa tak v rozhovore pre britský Inquirer.
„Tlačiareň sa stáva predmetom z minulosti a už viac neexistuje potreba niečo tlačiť. Čím viac času trávime online, tým viac si zvykáme na to, čítať niečo na tablete. Prakticky všetko sa dá uskutočniť virtuálne.“
Podľa štúdie z januára 2014 strávi 26% respondentov na internete viac ako 10 hodín týždenne. Pričom platí, že čím mladší užívateľ, tým vyššia intenzita používania. Mladiství vo veku 18-24 rokov tvoria až 60%, pričom generácia 60 a viac ročných predstavuje iba 9%. 35% opýtaných strávi na internete 3 až 10 hodín týždenne a 17% respondentov jednu až dve hodiny.
Tablety sú stále lacnejšie, čo ešte viac urýchľuje vývoj mimo tlačiarní. Ponuka tabletov sa v posledných rokoch rýchlo rozrastá, a to aj v nižšom cenovom segmente. Zariadenie s veľkosťou obrazovky 7 až 8 palcov je už dnes dostupné za menej ako 200 €. Napríklad v decembri 2013 prišiel na britský trh tablet Ubislate 7Ci, za cenu len 30 britských libier, čo je v prepočte asi 36 €.
3D tlačiareň však nevystrieda papierové tlačiarne v domácnostiach, tvrdí Curran. Dôvodom je hlavne vysoká cena, takže zariadenia by mohli byť využívané najmä v obchodoch. Napríklad každý piaty nemecký obyvateľ si vie predstaviť, žeby doma používal 3D tlačiareň. Vo vekovej kategórii od 14 do 19 rokov sa o 3D tlač zaujíma asi 25% obyvateľov.
Zdroj: Golem.de
Curuj
passco
ericc64
AmOK
landrower
GABO