O2 naďalej rozširuje 4G sieť, pribudlo 18 nových lokalít

, Autor: kupcik
 
Mobilný operátor O2 pokračuje v rozširovaní pokrytia územia Slovenska 4G sieťou. Do zoznamu pribudlo 18 nových lokalít.

V uplynulom týždni pokryl operátor O2 v rámci svojej druhej fázy výstavby 4G siete ďalších 18 nových lokalít. V druhej fáze pokrývania tak pribudlo k existujúcim krajským mestám a ich priľahlému okoliu už 56 nových oblastí. Plán O2 je do konca roku 2016 pokrývať vlastnou 4G LTE sieťou až 66% populácie Slovenska. Zákazníci so signálom 4G budú mať k dispozícii rýchly internet dosahujúci teoretickú maximálnu rýchlosť sťahovania 73 Mbps, pričom reálne rýchlosti dosahujú okolo 25 Mbps (sťahovanie dát), respektíve 15 Mbps (odosielanie dát).
 
K terajším lokalitám pribudlo 18 nových miest a obcí, v ktorých budú môcť zákazníci surfovať v 4G sieti. Konkrétne sa jedná o mestá a obce: Šamorín, Kvetoslavov, Veľký Meder, Dolné Lovčice, Pác, Vlčkovce, Zeleneč, Brezno, Podbrezová, Dunajská Streda, Dubnica nad Váhom, Ilava, Klobušice, Pezinok, Modra, Šenkvice, Hlohovec a Bojničky. Pokrytie 4G signálom budú mať po novom aj lokality v blízkosti diaľnice D1 pri obciach Dolné Lovčice, Pác, Vlčkovce, Zeleneč, Dubnica nad Váhom, Ilava a Klobušice. Na rýchlostnej ceste R1 pribudol 4G signál v okolí Nitry.
 
O2 plánuje do konca aktuálneho kalendárneho roka postupne rozširovať pokrytie 4G sieťou, pričom nové lokality pribudnú každý týždeň. Rozširovanie tejto najrýchlejšej siete je prioritou spoločnosti O2. „Naši zákazníci stále intenzívnejšie využívajú služby mobilného internetu. Tento trend zohľadňujeme pri plánovaní a výstavbe siete. Investície do výstavby 4G siete budú pokračovať i v budúcom roku, kedy chceme pokryť viac ako 80 percent populácie Slovenska. Nezameriavame sa len na lokality s vysokým počtom obyvateľov, ale chceme priniesť rýchly internet aj na obce a redšie osídlené oblasti.“  hovorí Juraj Eliáš, riaditeľ sietí O2.
 
Zdroj: O2
 
Kľúčové slová
4G, mobilní operátori, O2
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist