Nedeľná téma: Google+

, Autor: Peter Vavro

Google hlási stály nárast počtu členov novej sociálnej siete, štatistiky používania však už tak ružové nie sú.

Známym faktom je, že hlavný zdroj prijímov Google je reklama. Spoločnosť si to uvedomuje, a preto sa na jednej strane snaží rozložiť svoj biznis aj do iných oblastí (nové produkty ako napríklad Android operačný systém), na strane druhej sa stále snaží vylepšovať platformu pre poskytovanie reklamy.

Čo Googlu citeľne chýba je sociálny rozmer vyhľadávania a cielenia reklamy. Aj preto (a hlavne pre to?) vznikol projekt Google+, ako konkurencia pre Facebook. Ten sa stáva pre zadávateľov reklamy oveľa zaujímavejším nástrojom prezentácie svojich produktov, keďže umožňuje neporovnateľne presnejšie cielenie reklamy. Chcete zaujať mužov vo veku od 25 do 35 rokov z okolia Košíc, so záujmom o elektroniku a počítače? Žiaden problém! Sociálna sieť Google+ je pre Google nástrojom, pomocou ktorého sa snaží získať podobné informácie ako má Facebook o svojich používateľoch.

Google to má ale pomerne ťažké. Presadiť sa s novou sociálnou sieťou, keď "už všetci" majú konto na Facebooku je takmer nemožné. Aj keď firma hlási, že používateľov stále pribúda a dnes ich má už okolo 90 miliónov, ostatné čísla sú skôr sklamaním. Podľa údajov výskumnej spoločnosti comScore strávia na Google+ ľudia priemerne tri minúty mesačne, na Facebooku to je až šesť až sedem hodín. A to je bez zarátania prístupu cez mobilné telefóny a smartfóny.

Otázka znie, ako môže dnes Google+ zaujať, prilákať ľudí a byť skutočnou konkurenciou Facebooku? Pár funkcií navyše a malé rozdiely v systéme používania to zrejme nespravia.

Otázky do diskusie - čo si o projekte Google+ myslíte vy, naši čitatelia? Používate Google+? Čo sa vám na ňom páči a čo nie? Myslíte si že je lepší ako Facebook? Čo by mohol Google vylepšiť?

 

Zdroj: The Wall Street Journal

Kľúčové slová
Facebook, Google+
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Nedeľná téma: Google+

Google +? Ak by som to mal vystihnut jednym slovom, tak by som povedal, ze nuda. Rozhranie mi pride zmatocne, nic sa tam dokopy nedeje. Po pol roku som to zrusil a zostal "verny" facebooku.

Re: Nedeľná téma: Google+

Najvacsi problem je ze tam je malo ludi .. a niekoho tahat na nieco ine nema vyznam .. Myslím si že google plus bude dobra alternativa ked facebook pojde do pekel :)

Archon

Re: Nedeľná téma: Google+

Jedina vyhoda : Zadarmo jednoduchy Video Group chat

keď som kecal s viaceremi na Skype(njn lenivci nevedia si nastaviť TS) tak jeden deň sme chceli všetci spustiť Video group chat a nešlo to lebo to je platene , a keď nim sa už nechce nastavovať TS , tak iny program už vobec u nich neprichadzal do uvahy

tak potom nakoniec ten Hangout fungoval pomerne dosť dobre , lebo niekedy nim to padlo a trebalo sa zase pripojiť .

a je tam aj vyhoda že napriklad môžte byť ako jeden uživatel pripojeny viac krat
takže keď napriklad nemate web kameru , ale android mobil s Google+ app , tak sa prihlasite 2x : na mikrak sluchatka z PC , a na kameru z mobilu , a funguje to dobre .

Re: Nedeľná téma: Google+

keby bolo po mojom a mam urcit sposob komunikacie tak to je icq... dodnes ho pouzivam, a ako s jediným prostriedkom na komunikaciu som snim v zivote nemal jeden jediny problem, jediny krát som nemal nedostupnosť služby alebo niake obmedzenie. Neviem preco maju ludia nutkanie prejst kazdych 5rokov na inu službu a spôsob komunikacie.

EDIT: co som tym chcel povedat... naco ist s facebooku na google+? lebo mi tam bude davat reklamu google a nie facebook?

Re: Nedeľná téma: Google+

ja som skusil G+, mam tam par ludi, vacsina je na FB (FB nemam...) no a to mi presne na G+ vyhovuje, ziaden bordel a pridrbane statusy, uz ak sa tam niekto unuva nieco hodit, tak to vacsinou stoji zato... :)

Re: Nedeľná téma: Google+

no ale vsimnite si,... skoro ako facebook... panely su hore a vlavo, len trochu zmenili farby... skopcili to.-.ô

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist