Polícia v Tokiu demonštrovala novú ochranu proti podozrivým dronom. Takéto drony bude do siete chytať iný dron.
Ono to tak už s ľudstvom je, že keď sa vymyslí niečo nové vždy sa nájdu ľudia, ktorí to chcú využiť na nekalé úmysly a preto je potrebné vymyslieť aj obranu proti takýmto zámerom. Reč je teraz o dronoch, ktoré sa rýchlo rozšírujú. Samozrejme nie vždy sa jedná iba o cielené útoky pomocou dronov, občas ich majitelia jednoducho nechtiac vstúpia nad zakázané územie. Najčerstvejšia štatistika Center for Study of the Drone z Bard College v USA tvrdí, že až 90% z nahlásených incidentov sa odohralo v území, kde nemajú drony čo hľadať. To znamená, že buď leteli vo výške väčšej ako 400 stôp (122m), alebo v okruhu menej ako 5 míľ (8km) od letiska.
Proti takýmto zásahom dronov sa treba chrániť. Jedno z možných riešení predstavuje puška na drony, v Japonsku však na to idú iným a to pomerne jednoduchým, no účinným spôsobom. Metropolitné policajné oddelenie v Tokiu „povolalo do služby“ drona určeného na odchytávanie nežiaducich dronov do veľkej siete s rozmermi 3x2 metre. Podľa videí to vyzerá tak, že polícia využíva dron DJI Spreading Wings 900, ktorému na spodok namontovala sieť.
Polícia v Tokiu bude mať k dispozícii zatiaľ iba jeden takýto dron, ktorý zasiahne proti dronom, ktoré vletia nad nepovolený priestor a operátor odmietne spolupracovať s políciou. Bombový útok pomocou dronu je totiž možný a odchytenie do siete predstavuje efektívny spôsob ochrany ľudí na zemi. Niečo na tom bude nakoľko v apríli pristal na streche budovy japonského premiéra dron s rádioaktívnym materiálom.
Zdroj: techspot
etpozemstan
Tonino
Tonino