Intel predstavil nabíjaciu misku

 
Spoločnosť Intel, známa hlavne výrobou procesorov, vybočuje zo svojich zabehnutých koľaji a predstavila misku, ktorá je schopná bezdrôtovo nabíjať rozličné zariadenia.

Stalo sa tak na CES počas keynote, ktorú viedol CEO Intel-u Brian Krzanich. Okrem misky Intel predstavil viacero tzv. nositeľných zariadení ako headset, či smartwatch. Späť však k nabíjacej miske.
 
 
Niektorí ľudia majú doma určité miesto, na ktoré si odkladajú kľúče alebo smartfóny. Takýmto miestom môže byť košík či miska. Intel rozširuje pojem „smart“ už aj misky, ktoré by mohli do nich vložené zariadenia bezdrôtovo nabíjať.
 
Miska, ktorú Brian Krzanich prezentoval  na CES, sa však bola schopná zatiaľ spárovať iba so spomínaným novo predstaveným headsetom. Spoločnosť však plánuje misku vylepšiť tak, aby bola schopná podporovať viacero druhov zariadení, ako napríklad smartfóny, tablety či ultrabooky.
 
Nabíjacia miska má priemer asi 25cm takže bez problémov pojme aj väčšie tablety. K miske je ešte pripevnený stojan. Zariadenia sa začnú nabíjať len čo sú vložené do misky a to vďaka technológii magnetickej rezonancie, ktorá sa bežne používa na bezdrôtové nabíjanie. Vďaka tejto technológii je možné súbežne nabíjať viacero zariadení v miske bez toho, aby museli byť nejako špeciálne uložené.
 
Intel zatiaľ nezverejnil detaily o uvedení na trh či cene.
 
zdroj: cnet, softpedia
 
Komentáre (3)
AmOK
Skutocne sa magneticka rezonancia bezne pouziva na bezdrotove nabijanie? Dakujem za osvietenie! Roky som zil v omyle, ze sa ten fyzikalny jav vola elektromagneticka indukcia...
Gudas
Za málo :) https://www.rezence.com/technology/meet-rezence ...nie síce bežne, ale dúfajme že tak čoskoro bude :)
AmOK
Dakujem za link Gudas, marketing jak vysity. :D Mozem sa mylit, ale fakt pochybujem, ze to ma nieco s MR spolocne. https://www.rezence.com/sites/default/files/images/rezence-basic-block-diagram.png Pouzivaju dve anteny, nie klasicke EMG cievky, naladene na 6,78MHz (preto ta nekompatibilita s klasikou). Jedna vysiela elektromagneticke vlnenie, druha ho zachytava.. Snad najneucinnejsi, bezdrotovy prenos elektrickej energie. Indukcia je (pri rovnakej vzdialenosti) "milion" krat ucinnejsia! O dalsom, elektrosmogu v domacnosti ani nehovorim.. Plusom je iba ten o chlp vacsi dosah a mensia haklivost na vzajomnu polohu a to, ze sa, minie menej medi, jak vo vysielaci, tak v prijimaci.
Pridať nový komentár
TOPlist