Adobe Flash na Androide končí

, Autor: Gudas

Flash plugin bude od augusta dostupný len pre tých, ktorí ho už mali nainštalovaný od výrobcu, Android 4.1 ho nedostane vôbec.

Spoločnosť Adobe oznámila, že technológia Flash sa na zariadenia vybavené najnovším systémom Android 4.1 nedostane. U tých smartfónov či tabletov, ktoré dostanú aktualizáciu na Android "Jelly Bean" odporúča firma odinštalovať Flash Player, nakoľko sa už pre túto verziu plugin nevyvíja ani netestuje. Adobe neručí za to, že Flash aplikácie pobežia správne a stabilne.

Od 15. augusta nebude možné získať Flash Player ani z Google Play obchodu, k aktualizáciám sa dostanú len tí používatelia, ktorí majú už plugin predinštalovaný. To môže byť napríklad už priamo od výrobcu zariadenia, v prípade že bolo certifikované. V opačnom prípade bude nutné si Flash Player stiahnuť a nainštalovať ešte pred 15. augustom, ak bude chcieť používateľ mať prístup k webovému obsahu s Flash technológiou.

Pre používateľov táto zmena znamená, že ak už majú na svojom Android telefóne Adobe Flash nainštalovaný, ostane im aj prístup k pluginu a jeho aktualizáciám. Problémy môžu nastať až pri prechode na Android 4.1, čo je však téma stále vzdialená, nakoľko dodnes veľa smartfónov ešte čaká iba na update Android 4.0. Adobe plánuje pokrývať potreby prehrávania videa technológiou Air (odkaz Google Play), prípadne sa prehliadač postará o video prostredníctvom HTML5.

 

Kľúčové slová
Adobe, Android, Google Play
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk
Archon

Re: Adobe Flash na Androide končí

A prečo vlastne Adobe/Google ruši flash spolupracu na androide ?

Re: Adobe Flash na Androide končí

Nerusia spolupracu, to priamo Adobe konci s mobilnym Flashom.

Re: Adobe Flash na Androide končí

Jobs mal pravdu, typek :]

Poslať nový komentár

TOPlist