21 telefónov s netradičným dizajnom

 
Väčšina smartfónov uvedených v dnešnej dobe používa zaužívaný obdĺžnikový dizajn. Niektoré kúsky, ktoré teraz uvidíte však išli vlastnou cestou.

Ťažko povedať, či k výrobe telefónov s netradičným tvarom viedla výrobcu túžba odlíšiť sa, opustiť konvencie, vymýšľať inovácie, lepšia ergonómia, či jednoducho potreba upútať. Nasledujúcich 21 telefónov však výzorom určite upúta. Či sú však pekné posúďte sami.
 
Golden Buddha Phone
Keď si náboženstvo a technológia podajú ruky, môže to dopadnúť aj takto. Telefón zaliaty v zlate, LCD displej, fotoaparát a podpora dvojice SIM kariet. Čerešničkou na torte je zabudovaná virtuálna miestnosť na modlenie.
 
 
RIM BlackBerry Porsche Design P'9981
Tento smartfón má už menej bláznivý dizajn a niekomu sa môže dokonca páčiť, no aj tak ide o jeden z tých netradičnejších smartfónov od BlackBerry. Dizajnéri z Porsche dodali smartfónu zvláštny dizajn tlačidiel a ostré rohy. Na druhej strane je telo prístroja z pevných kovov. Model P'9981 stal $1700.
 
 
Aesir Copenhagen od Yves Behar
Za $8000 môže byť váš tento dizajnový kúsok s až príliš hrubými okrajmi okolo displeja.
 
 
Motorola Flipout
Osobne by som tento smartfón nezaradil medzi škaredé smartfóny. Motorola jednoducho v roku 2010 vyrobila telefón s hardvérovou QWETRY klávesnicou a dopadlo to takto. Zaujímavosťou tohto modelu však je, že pre používanie klávesnice ju nestačí iba vysunúť, ale aj otočiť.
 
 
F88 Wrist Phone
Majte sa na pozore Apple Watch? To ani náhodou, tento "zápästný telefón" sa už nepredáva. V roku 2006 ste ho však mohli kúpiť v Číne za vysokých $1111. Išlo skutočne o telefón nakoľko sa z neho dalo telefonovať. Malý displej poskytol 26 000 farieb. Špecialitou telefónu bol 3Mpx fotoaparát, ktorý sa dal vysunúť  a otáčať o 180°. Drobná klávesnica sa ukryla na náramok.
 
 
Toshiba G450
Keď tento zázrak po prvýkrát doniesol kamarát do školy, neveril som, že sa z toho dá volať. Skutočne to však išlo a hoci telefón vyzerá skôr ako diaľkové ovládanie môže byť vhodný pre naozaj nenáročných užívateľov, ktorí vo vrecku nechcú nosiť veľké smartfóny.
 
 
Virgin Lobster 700
Nebude to obyčajný obdĺžnik, pre tlačidlo TV vyhradíme samotný oblúk! Možno to si povedali dizajnéri v roku 2006 pri tvorbe tohto telefónu. Okrem 1,3Mpx fotoaparátu vedel telefón prijímať aj televízny signál.
 
 
Compulab Exeda
Zaujímavým počinom je Compulab Exeda. V prvom rade ide o dual boot telefón, ktorý obsahoval Android a Windows Mobile operačné systémy. Procesor mal takt 520MHz a obrazovka uhlopriečku 3,5". Hardvérová QWERTY klávesnica uľahčovala písanie, no to hlavné nie je vidieť. Telefón mal totiž klasický Ethernet port.
 
 
Motorola V100
V roku 2000 boli technológie ešte o krok až dva späť a práve vtedy sa zrodila Motorola V100. 25mm hrubý prístroj ukrýval monochromatický displej s rozlíšením 126x64px, 600mAh batériu a QWERTY klávesnicu. Zvláštny priehľadný plastový kryt však dodával prístroju akýsi morský nádych a radosť z neho mali asi deti.
 
 
Motorola V70
Motorola sa v roku 2002 blysla ďalším netradičným zariadením, ktorým bol model V70. Prístroj používal otočný mechanizmus, ktorý v zavretej polohe ukrýva klávesnicu. Displej mal rozlíšenie iba 96x64px.
 
 
Motorola MOTOJEWEL
Do tretice Motorola, tentokrát so zariadením, ktoré malo vyzerať ako šperk. Išlo o vyklápací telefón, ktorý mal dva displeje. Vnútorný QVGA s veľkosťou 2" a vonkajší OLED s rozlíšením 128x160px. Išlo o limitovanú edíciu predávanú v roku 2008.
 
 
Motorola Aura
Zdá sa, že Motorola rada experimentovala. Model V70 sa dočkal luxusnej reinkarnácie v roku 2008, ktorým bola Aura. Telefón vyrobený z nehrdzavejúcej ocele predstavoval prvý telefón na svete s okrúhlym displejom. Ten mal uhlopriečku 1,55" a 480px v priemere. Výbavu tvoril ešte 2Mpx fotoaparát a 2GB vstavanej pamäte. To všetko asi za $2000.
 
 
Motorola Ming séria
V obodí medzi rokom 2005 a 2011 Motorola pre čínsky trh vyrábala telefóny série Ming. Prvé modely používali Linux, neskôr spoločnosť prešla na Android. Na týchto smartfónoch bolo zaujímavé, že ich dotykový displej kryl priehľadný kryt.
 
 
Bang & Olufsen Serene
Spája sa vám spoločnosť Bang & Olufsen s kvalitným audio príslušenstvom? Potom budete asi trochu prekvapení, nakoľko táto firma v roku 2005 vyrobila aj telefón. Nebol vábec lacný ($1250 v čase uvedenia) a okrem netradičného dizajnu mal jeden vážny nedostatok. Na vybratie batérie či dokonca SIM karty bol potrebný špeciálny skrutkovač.
 
 
Sierra Wireless Voq
Tento telefón s netradičnou vyklápacou klávesnicou sa v skutočnosti nikdy nedostal na trh a skončil iba ako koncept. Operačným systémom mal byť Windows Mobile.
 
 
Nokia 7600
2" displej obklopený tlačidlami v kompaktom tele. Taká bola Nokia 7600 z roku 2003, ktorú spoločnosť prezentovala ako telefón pre ľudí, ktorí si potrpia na módu.
 
 
Vertu Boucheron Cobra
Spoločnosť Vertu je známa výrobou kvalitných a nesmierne drahých telefónov s netradičným dizajnom. Bouhceron Cobra však zašla príliš ďaleko. Za cenu $310 000 ste mohli v roku 2006 mať tento smartfón s dvojicou kobier, ktoré boli ozdobené rubínmi, smaragdami a diamantmi. Predalo sa iba 8 kusov.
 
 
Nokia 7280
S týmto modelom chcela Nokia v roku 2005 osloviť nežnejšie pohlavie, nakoľko telefón mal pripomínať rúž na pery. Prístroj sa však ovládal veľmi ťažko nakoľko nemal klávesnicu, iba displej s rozmermi 35x20mm.
 
 
Samsung P300
Je to kalkulačka? Je to telefón? Druhá možnosť je správna aj keď nevedno, či sa na dizajne nepodieľali ľudia z Casio. V roku 2006 však Samsung skutočne uviedol model P300 s 1,8" displejom s rozlíšením 220x176px.
 
 
Sony Ericsson Jalou F100i
Podobne ako Nokia 7280 aj Jalou F100i mal zrejme osloviť dámy. Telefón totiž disponoval netradičným dizajnom v rôznych farbách a displej bol vyrobený tak, aby zároveň slúžil ako zrkadlo.
 
 
Elfoid
Nakoniec perlička, ktorá sa našťastie nedostala na trh. Išlo o koncept s názvom Elfoid, ktorý mal urobiť komunikáciu medzi ľuďmi viac ľudskú. Pre tento účel používal telefón tvar človeka. Špecifikácie tejto voodoo bábky nie sú známe.
 
 
 
 
Komentáre (2)
pe3kx
motorola v70 som mal a pokazil sa tam ten otocny mechanizmus, na druhom prestali fungovat tlacitka na otocnom mechanizme, dizajnovo pekny bol podla mna aj razr, akurat v zime primrzal o ucho
Y u r o
A kde zostaly Siemens Xelibri?
Pridať nový komentár
TOPlist