Noctua NH-D15 - návrat legendy

 
Hneď na úvod musím povedať, že na dnes testovaný kúsok som sa úprimne tešil. Predsa len ide o prémiový top model, ktorý je navyše nástupcom špičkového chladiča Noctua NH-D14, ktorý bol ovenčený mnohými oceneniami. Na nasledovníka museli fanúšikovia tejto rakúskej značky čakať viac ako tri roky. Oplatilo sa čakanie?

 

Noctua NH-D15 - Balenie, špecifikácie

 
Pred samotným testovaním treba povedať, že Noctua NH-D15 štartuje u nás s cenou 90€ a ide o vlajkovú ľod spoločnosti a tak nepripúšťam žiadne kompromisy. Ako v balení, tak i vo výkone. Čo sa týka balenia, chladič prišiel v robustnej krabici s váhou takmer 1,5kg, ktorá naznačuje, že nepôjde o žiadneho drobčeka. Balenie je pekné, elegantné, obrázok toho čo ste si kúpili však nečakajte. Nechýbajú však podrobné špecifikácie či strieborná nálepka oznamujúca, že vo vnútri sa skrýva chladič založený na víťazovi mnohých cien NH-D14.
 
 
Otvorením škatule sa vám naskytne pohľad na ďalšie, tri menšie krabičky. Noctua si dala na balení naozaj záležať a všetky spolu súvisiace komponenty majú svoje vlastné balenie. V samostatných krabičkách je dokonca zvlášť SecuFirm2 montážna sada pre Intel sockety a zvlášť pre AMD sockety. Dokonalé. Vo vnútri každej škatule s montážnou sadou samozrejme nechýba návod na inštaláciu chladiča. Krabička s Intel montážnou sadou je o poznanie plnšia a ťažšia.
 
 
Dvojicu krabičiek s montážnou sadou dopĺňa podlhovastá krabička s príslušenstvom. To je skutočne bohaté a obsahuje 4 skrutky, 4 antivibračné gumené koliky, 2 kusy Low Noise adaptérov (ešte bude o nich reč), teplovodivú pastu Noctua NT-H1, jeden 4-pin Y kábel, spony pre uchytenie ventilátora a kovovú nálepku s logom spoločnosti Noctua. Ako bonus spoločnosť pribaľuje aj skrutkovač s ktorým sa dá zvládnuť celá inštalácia, takže naozaj nič viac nepotrebujete iba obsah balenia. Ak ste majiteľom predchodcu NH-D14 tak vám je balenie iste známe pretože je prakticky totožné.
 
 
Pod trojicou krabičiek ja prvá penová vložka, pod ktorou sú dve ďalšie krabičky. Tá väčšia ukrýva samotný heatsink s osadeným ventilátorom a druhá obsahuje ďalší ventilátor.
 
 
Spomínanými ventilátormi sú dva kusy 140mm Noctua NF-A15 s typickým farebným štýlom, ktorý niektorým ľudom vadí a žiadajú si čierny pasív prípadne aj lopatky. Tých je mimochodom sedem a ventilátor využíva kvalitné SS02 kovové ložiská.
 

Špecifikácie

 
Niektoré špecifikácie som už spomenul, poďme si ich však zhrnúť všetky naraz a prehľadne.

Noctua NH-D15

Rozmery pasívu: 165x150x161mm (v x š x h)

Hmotnosť pasívu (bez ventilátorov): 1kg
 
Hmotnosť pasívu (s dvojicou NF-A15 ventilátorov): 1320g
 
Materiál rebier: poniklovaný hliník
 
Heatpipe: 6x6mm
 
Materiál heatpipes: poniklovaná meď
 
Rozmery ventilátora NF-A15: 140x150x25mm
 
Ložiská: mosadzné SSO2
 
Konektor: 4pin PWM
 
Maximálne otáčky bez LNA: 1500RPM
 
Maximálne otáčky s LNA: 1200RPM
 
Maximálny prietok vzduchu bez LNA: 140,2m3/h
 
Maximálny prietok vzduchu s LNA: 115,5m3/h
 
Maximálna vyprodukovaná hlučnosť bez LNA: 24,6 dB(A)
 
Maximálna vyprodukovaná hlučnosť s LNA: 19,2dB(A)
 
Maximálny vstup: 1,56W
 
Stredná doba medzi poruchami (MTBF): >150 000h
 
Kompatibilita chladiča: Intel: LGA 2011, 1156, 1155, 1150, s montážnym                                                          kitom NM-I3 aj LGA 1366 a LGA 775                                                              AMD: AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+ 
 
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist