Kingston 1GB Flash Disk Minitest

USB kľúče. Berieme ich už ako vec každodenného použitia. Ich momentálna cena sa približuje cenám rožkov, takže koľkokrát ani nerozmýšľame nad tým, ktorý výrobca čo ponúka, ale vyberáme podľa vzhľadu a ceny. Mne sa do rúk dostali USB kľúče od firmy Kingston, ktoré dnes už asi ťažko dakoho oslnia svojím výkonom, avšak ponúkajú riešenia, ktoré rozhodne nie sú všedné. A práve rozdiel medzi obyčajným USB kľúčom a niečím extra je práve to malé extra.


Úvod

Firmu Kingston čitateľom webu Pretaktovanie.sk určite netreba predstavovať. Ide o firmu s dvadsaťročnou tradíciou vo výrobe pamätí, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou - na väčšinu je poskytovaná doživotná záruka a aj ich USB kľúče majú neštandardne dlhú - päťročnú záruku. Do dnešného testu sa dostali nasledovné kľúče:

Testovacia zostava & použité programy

  • ASUS P5B Deluxe bios 1004 s Intel drivermi 8.1.1.1010
  • Intel Core 2 Duo E6400 (8x400MHz)
  • 2 x A-Data DDR2 1GB 400MHZ (4,4,4,12)
  • ASUS ATi Radeon 1950Pro
  • Seagate Barracuda 7200.10 320GB SATAII
  • 2 x Hitachi DeskStar T7K250 250 GB SATAII
  • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
  • HDTach RW 3.0.1.0
  • Iometer 2006.07.27

DataTraveler & U3 DataTraveler

DataTraveler je najstarším členom rady DataTraveler, z ktorého vychádza aj verzia U3. Oba kľúče sú fyzicky identické, rozdiel je iba vo farebnom prevedení a logu U3 Smart na kľúči U3 DataTraveler. Ten je dostupný podľa stránky výrobcu v dvoch kapacitách a to: 1GB - strieborný s čiernym lemom a 2GB verzia s oranžovým lemom. Klasické DataTravelery sú všetky biele, s tým, že ich lem je tiež farebne odlíšený podľa veľkosti a to nasledovne: 128MB - červená, 256MB - zelená, 512MB - modrá, 1GB - šedá, 2GB - limetkovo zelená a 4GB - fialová. U3 je označenie pre kompatibilné programy, ktoré sa cez pribalenú aplikáciu U3 Launchpad nainštalujú na kľúč. Prístup k týmto aplikáciám sa dá ochrániť prístupovým heslom. Výhodou U3 aplikácií je v tom, že po sebe nenechávajú žiadne stopy v systéme, keďže všetky konfiguračné súbory ako aj produkované súbory ukladajú na príslušný kľúč do im vyhradeného priečinka.


Pre zväčšenie obrázku naň kliknite

V HDTachu sa ukázalo že ide prakticky o identické kľúče. U3ka má zo začiatku mierne horšie čítanie avšak v priemere ide prakticky o rovnaké hodnoty. Pri zápise sa taktiež žiadne prekvapenie nekoná aj keď U3ka podáva mierne lepšie výsledky

Komentáre (5)
KikoKK
... pekna recenzia ... dobra metodika, prehladna uprava a objektivne posudenie ... velmi rad zapoziciam aj nabuduce nejake hracky na testovanie ... kingston ponuka ovela viacej klucikov, kde sa prave stretavaju dobre rychlosti spolu s pribalenym softwarom, zial ich cena je uz zase niekde inde a vela ludi skor da na kapacitu, nez na pridanu hodnotu ... napr DataTraveler ELITE ma read 24MB/s, write 14MB/s a spaja bezpecnostny a soft 2go ... zial jeho cena za 1gb verziu je uz okolo 1700sk ... za tu cenu sa uz daju zohnat aj 4gb kluciky priemernej kvality
gabriel
Jednoducho výborná recenzia -> asi takto si predstavujem recenziu na úrovni, skvelé porovnanie, veľmi dobre smerované testy a aj fotografie sú na úrovni.
misho
ocenujem recenziu a jej zameranie, je to zvladnute na urovni. osobne sa budem pri vybere asi pozerat skor na rchlost ako na kapacitu : )
jano_zk
vedel by mi niekto poradit, kde najdem driver na tento kluc DataTraveler DTI/1GB na OS WIN 98, ale nie SE, vopred vdaka
BurnerTom
Drivery pre Win98 (nie SE) zrejme nezoženieš.
Pridať nový komentár
TOPlist