USB kľúče. Berieme ich už ako vec každodenného použitia. Ich momentálna cena sa približuje cenám rožkov, takže koľkokrát ani nerozmýšľame nad tým, ktorý výrobca čo ponúka, ale vyberáme podľa vzhľadu a ceny. Mne sa do rúk dostali USB kľúče od firmy Kingston, ktoré dnes už asi ťažko dakoho oslnia svojím výkonom, avšak ponúkajú riešenia, ktoré rozhodne nie sú všedné. A práve rozdiel medzi obyčajným USB kľúčom a niečím extra je práve to malé extra.
Úvod
Firmu Kingston čitateľom webu Pretaktovanie.sk určite netreba predstavovať. Ide o firmu s dvadsaťročnou tradíciou vo výrobe pamätí, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou - na väčšinu je poskytovaná doživotná záruka a aj ich USB kľúče majú neštandardne dlhú - päťročnú záruku. Do dnešného testu sa dostali nasledovné kľúče:
Testovacia zostava & použité programy
- ASUS P5B Deluxe bios 1004 s Intel drivermi 8.1.1.1010
- Intel Core 2 Duo E6400 (8x400MHz)
- 2 x A-Data DDR2 1GB 400MHZ (4,4,4,12)
- ASUS ATi Radeon 1950Pro
- Seagate Barracuda 7200.10 320GB SATAII
- 2 x Hitachi DeskStar T7K250 250 GB SATAII
- Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
- HDTach RW 3.0.1.0
- Iometer 2006.07.27
DataTraveler & U3 DataTraveler
DataTraveler je najstarším členom rady DataTraveler, z ktorého vychádza aj verzia U3. Oba kľúče sú fyzicky identické, rozdiel je iba vo farebnom prevedení a logu U3 Smart na kľúči U3 DataTraveler. Ten je dostupný podľa stránky výrobcu v dvoch kapacitách a to: 1GB - strieborný s čiernym lemom a 2GB verzia s oranžovým lemom. Klasické DataTravelery sú všetky biele, s tým, že ich lem je tiež farebne odlíšený podľa veľkosti a to nasledovne: 128MB - červená, 256MB - zelená, 512MB - modrá, 1GB - šedá, 2GB - limetkovo zelená a 4GB - fialová. U3 je označenie pre kompatibilné programy, ktoré sa cez pribalenú aplikáciu U3 Launchpad nainštalujú na kľúč. Prístup k týmto aplikáciám sa dá ochrániť prístupovým heslom. Výhodou U3 aplikácií je v tom, že po sebe nenechávajú žiadne stopy v systéme, keďže všetky konfiguračné súbory ako aj produkované súbory ukladajú na príslušný kľúč do im vyhradeného priečinka.
Pre zväčšenie obrázku naň kliknite
V HDTachu sa ukázalo že ide prakticky o identické kľúče. U3ka má zo začiatku mierne horšie čítanie avšak v priemere ide prakticky o rovnaké hodnoty. Pri zápise sa taktiež žiadne prekvapenie nekoná aj keď U3ka podáva mierne lepšie výsledky
KikoKK
gabriel
misho
jano_zk
BurnerTom