EN

Evolveo Multimedia Box M4: šikovné multimediálne centrum s Androidom 7.1

V nasledujúcej recenzii si predstavíme zariadenie od českej spoločnosti Evolveo, ktorá do svojej ponuky pridáva ďalšie multimediálne centrum s Androidom. Jeho celé označenie je Evolveo Multimedia Box M4 a tentokrát sa jedná o model “strednej“ triedy, nachádzajúci sa v nižšej cenovej hladine, ako mladší, ale výkonnejší  súrodenec s onačením Evolveo Android Box H8. Napriek tomu má nový model modernejšiu verziu Androidu 7.1 (oproti 6.0) a nechýba mu ani podpora dvoch HDR video formátov a rozlíšenie 4K. Ide tak už o druhé multimediálne centrum, ktoré tento rok pribudlo v portfóliu českej značky. Poďme sa spolu pozrieť, čo všetko táto šikovná krabička dokáže...


Balenie, špecifikácie

Multimediálne centrum Evolveo Multimedia Box M4 je dodávané v peknom bielom balení, v ktorom nájdeme okrem samotného zariadenia aj všetky potrebné súčasti k jeho pripojeniu a ovládaniu. Na pripojenie k televízoru alebo monitoru je prítomný HDMI kábel, na ovládanie zariadenia zasa poslúži kompaktný diaľkový ovládač. Okrem nich sa v balení nachádza už iba užívateľský manuál, takže na plnohodnotné používanie sa budete doma musieť poohliadnuť ešte po dvoch batériách typu AAA.
 
    
 
Rozmery zariadenia môžeme označiť za veľmi kompaktné. Jeho štvorcovú podstavu tvoria strany o dĺžke 120 mm, pričom výška je rovných 20 mm. Vstupy sú primerane rozmiestnené a ľahko dostupné. Na zadnej strane, z ľavej strany ako prvý v poradí je výstup pre napájanie, ďalej digitálny audio výstup (SPDIF), LAN, HDMI a jeden USB port. Ďalšie dva USB porty sú umiestnené na ľavej strane a vedľa nich si svoje miesto našla čítačka microSDHC kariet. O tom či je zariadenie spustené informuje LED dióda (modrá farba spustené, červená farba vypnuté) nachádzajúca sa na prednej strane, ktorá je inak prázdna. Na pravej strane sa nachádza externá výklopná anténa, ktorá by mala poskytnúť lepší prijem WiFi signálu, ako pri zariadeniach s internou anténou.
 
    
 

Špecifikácie

Rozmery 120 x 120 x 20 mm (v x š x h)
Materiál tela plastový
Hmotnosť 218 g
SoC Quad Core 2.0GHz
Grafický čip ARM Mali-450
RAM 2GB
Vstavané úložisko 16GB
Podpora pamäťových kariet microSDHC/SDXC
Konektivita WiFi b/g/n, Bluetooth 4.0, HDMI 2.0a, LAN, Micro SDHC/SDXC Card Slot, SPDIF, 3xUSB2.0, DC 5V
Video kodeky H.263, H.264,H.265,HD MPEG4
Video formáty H.265 HEVC MP-10@L5.1 až do 4Kx2K@60fps; H.264 AVC HP@L5.1 až do 4Kx2K@30fps; H.264 MVC až do 1080p@60fps; MPEG-4 ASP@L5 až do 1080P@60fps (ISO-14496); WMV/VC-1 SP/MP/AP až do 1080P@60fps
Audio formáty MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, FLAC
Obrázky GIF, JPEG, JPG, PNG
Iné funkcie DLNA, ISO súbory, Miracast, KODI
OS Android 7.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre (2)
Marin003
To ako že je čo za výkon, predpotopný alebo čo? Za tu cenu tu mali byť zariadenia minimálne so snapdragonom 660 a pod.
Martin Suchár
Výkon je na daný typ zariadenia dostačujúci, výkonnejší procesor by sa ešte viac premietol do konečnej ceny...a netreba zabúdať, že sa jedná o českú spoločnosť, kt. môže len ťažko konkurovať cenám čínskych zariadení.
Pridať nový komentár
TOPlist