Na Steame už aj programy

, Autor: nManJofo

Steam už nebude ponúkať len hry, ale aj aplikácie

Na najväčšom systéme digitálnej distribúcie hier, Steam, prevádzkovaný spoločnosťou Valve, sa okrem hier začnú objavovať aj aplikácie.

Služba začala fungovať v roku 2003, nakoľko mal Valve problémy s distribúciou patchov pre svoje hry, najmä pre stále populárny Counter-Strike. Od roku 2005 sa na Steame objavujú aj hry od iných firiem, veľký boom prišiel s rokom 2007 kedy sa tu začali objavovať tituly od id Softfare, Eidos či Capcom. V súčasnosti je evidovaných viac ako 54 miliónov účtov a asi 1500 hier, ktoré je možné si prostredníctvom tejto služby zakúpiť.

Po novom to však budú aj programy, podľa veľmi diplomatickej tlačovky Valve to budú "programy so zameraním od tvorivosti až po produktivitu". Prostredníctvom Steamu budú nielen inštalované, ale aj updatované, užívateľ tiež bude môcť využiť Steam Cloud pre ukladanie svojej práce.

Nie je to však úplne prvýkrát, čo sa na Steame objaví niečo iné ako hry. Pred dvoma rokmi uzavrelo Valve dohodu s AMD, kedy majitelia kariet Radeon mali možnosť aktualizácie ovládačov prostredníctvom Steamu.

 

Zdroj: bit-tech.net

Kľúčové slová
Steam, Valve
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist