IBM svojou hodnotou predbehlo Microsoft

, Autor: nManJofo

Na prvej priečke sa drží Apple, za ním si však Microsoft a IBM vymenili miesta.
Zlaté časy Microsoftu ako top technologickej firmy sveta sú zdá sa za nami. Nielenže ho z trónu najprv zosadilo Apple, ale dostáva na frak už aj od IBM.


IBM ukázalo Microsoftu chrbát naposledy v roku 1996, odvtedy sa Mictosoft držal "hore", pričom jeho najväčším úspechom bol rok 1999, kedy mala firma hodnotu približne 600 miliárd dolárov, odvtedy však postupne klesá. Cez IBM sa za posledné roky prevalila vlna zemetrasení, postupne sa zbavili divízie na výrobu notebookov či pevných diskov, preorientovali sa viac na softvér, a výsledok? Za minulý rok nárast hodnoty akcií o 34%. Síce sa jedná o len o výmenu miest a súčasný rozdie v hodnote oboch firiem nie je veľmi veľký, trend hovorí jasne v prospech "Big Blue", nakoľko Microsoft si medziročne polepšil len o 3,9%. Pre porovnanie, súčasná hodnota Apple je okolo 362 milárd USD a Microsoftu 213.2 miliardy.


Zdroj: fudzilla.com

 

Kľúčové slová
Apple, IBM, Microsoft
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: IBM svojou hodnotou predbehlo Microsoft

Prave preto by mali podla mojho nazoru zacat znova s prevratom ako na pociatku. Chcelo by to operacny system, ktory prinesie uplne nieco nove - zmena od zakladov. Nejaky upgrade tomu asi prilis nepomoze, nakolko taky Apple ma upgrade dajme tomu iOS na rovnako zaujimavej urovni ba mozno viac.

ide o to ze apple ponuka complet riesenie pre koncoveho uzivatela... prave pre to su stale naj.. no a teda + nejake tie ovecky :) Ale apple uz daaavno nie je image zalezitost, maju prosto dobre stroje, dobry soft, dobre prehravace a dobry iPhone... A ten OS stoji za to :)

Re: IBM svojou hodnotou predbehlo Microsoft

Dalo sa cakat, uz omrzeli

Re: IBM svojou hodnotou predbehlo Microsoft

MS nebol nikdy prevratovy, nikdy nepriniesol nic revolucne. Snazia sa vo vsetkom, skupuju, ziskavaju sikovnych, ale vsetci u nich idu ku dnu aj vsetky firmy(vid teraz nokia). Stracaju na mobiloch(resp. uz stratili a to je buducnost), taktiez tablety(nie vhodny os), este maju stastie ze maju zmluvy s hernymi studiami.

Poslať nový komentár

TOPlist