Astronómovia zachytili čudné rádiové vlny, ktoré vraj nepochádzajú od mimozemšťanov

, Autor: Marián Ferenc

Minulý týždeň astronómovia z observatória Arecibo v Portoriku oznámili, že zachytili čudné rádiové signály prichádzajúce z pozície  malej hviezdy typu červený trpaslík. Doteraz nevedeli prísť na to, čo ich spôsobuje. Teraz sa zdá, že majú odpoveď. Vyzerá to tak, že tieto bizarné rádiové signály s najväčšou pravdepodobnosťou pochádzali z vysielania niekoľkých satelitov.


Rádiové signály spočiatku zmiatli astronómov. Hviezda mohla vytvoriť tieto signály, ale registrované vlnenie nemalo očakávanú frekvenciu. Astronómovia uviedli, že je možné, že vlny prišli z blízkych satelitov, ale štruktúra signálu spôsobila, že sa zdá, že vlny prešli dlhú cestu vesmírom, kým sa dostali na Zem. Žiadne vysvetlenie úplne nezodpovedalo pozorovaniu.

Na teleskope Arecibo našťastie v nedeľu urobili ďalšie pozorovania hviezdy. Astronómovia analyzovali výsledky spolu s ďalšími výskumnými inštitúciami a vedcami a dospeli k záveru, že signál nepochádza z hlbokého vesmíru, ale z jedného alebo viacerých satelitov obiehajúcich vysoko na geostacionárnej dráhe. To vysvetľuje čudnú frekvenciu a prečo sa zdalo, že vlny prichádzajú z hviezdy. Ross 128 je hviezda nachádzajúca sa v časti oblohy, kde je množstvo geostacionárnych satelitov. Ale to nevysvetľuje to, prečo vlnové signály vyzerali, akoby prešli medzihviezdnym priestorom.

"Je možné, že viacero odrazov spôsobilo tieto deformácie, ale budeme potrebovať viac času na preskúmanie tejto a ďalších možností," uviedol tím v tlačovej správe.

Jedna vec je istá,že rozhodne to neboli mimožemšťania. Nikdy to nie sú oni.

Zdroj: theverge

 

Kľúčové slová
astronómia, signály, záhada
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist