Forza Horizon 2 - Poctivé závody pre každého!

, Autor: Broslowski

V dnešnom článku sa budem venovať recenzii len pár dní starej hry pre nextgen konzolu Xbox One. 

Na tento titul mnoho fanúšikov virtuálneho motoršportu čakalo, vlastne, niet sa čomu čudovať, prvý diel Forza Horizon zožal zaslúžený úspech či už u fanúšikov série Motorsport, tak u milovníkov arkádových závodov. Forza Horizon 2 verne pokračuje v šľapajach svojho prvého dielu, na nextgen konzole však získava nový rozmer.

Rýchlosť, skill, arkáda?

Vytvoriť kvalitný závodný titul je očividne ťažké. Na trhu nenájdeme mnoho skutočne kvalitne spracovaných hier, ktoré by svojou obťažnosťou neodradili priemerne skúseného hráča, no zároveň potešili náročnejšieho virtuálneho jazdca. Hneď po prvých hodinách hrania Forzy Horizon 2 som nadobudol pocit že Horizon 2 je skôr arkáda ako simulácia. Na druhú stranu, na toto je predsa Forza motorsport.

Po čase však človek objaví nový rozmer, hneď ako zavíta do nastavení hry. Obťažnosť, ako aj celkový dojem hry, možno pohodlne meniť za pomoci nastavení či už asistenčných systémov, ktoré sú v niektorých situáciách skutočne potrebné, ale aj celkovej náročnosti protivníkov, s ktorými sa budete deliť v tom lepšom prípade o nejaký ten stupienok víťazov.

 

Nový diel populárnej jednotky Forza Horizon v podstate nemení štýl hrania. Hra sa odohráva na polostrove, ktorý skrýva mnoho tajomstiev. Príjemným osolením je súbeh hudobného festivalu, ktorý je prepojený s obrovským závodným podujatím. Presne tak, ako to poznáme z tunningových zrazov.

Ihneď v úvodnej časti hry cítiť výraznejšie arkádové prvky, ako možnosť kedykoľvek strhnúť volant a zrezať zákrutu cez les, veľmi ťažko deformovateľný automobil, alebo priam dokonalo fungujúce brzdy, ktoré reagujú skutočne ukážkovo. Toto sa však dá všetko v rámci nastavení doladiť na Vami preferovanú úroveň, a tak si hneď po úvodnom zoznámení sa s prostredím festivalu môžete hru prispôsobiť. Malý tip od Brosla, vypnite si rewind a uvidíte, čo to spraví s celkovou náročnosťou hry.

 

Hru možno veľmi jednoducho nastaviť ako arkádu. Taktiež ju možno prestaviť natoľko, že s 800-koňovým Shelby GT 500 neprejdete 45-stupňovú zákrutu po polhodinovom tréningu bez toho, aby ste výrazne vyleteli z trate.

Hru teda začínam nastavením vhodných podmienok. Na počiatočných nastaveniach je hra skutočne skôr arkádovým závodom. Avšak už po nastavení vyššej úrovni, vypnutí asistenčnej čiary, aktivácii ABS a vypnutí trakčnej kontroly rázom nedokážete zvládať riadenie Vami zvoleného tátoša. Je skutočne úctyhodné, aké obrovské možnosti nastavení ponúka „arkádová“ Forza Horizon 2.

Kľúčové slová
Forza, Forza Horizon 2, Xbox, Xbox live, Xbox One
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

TOPlist