Vyskúšal som beta verziu World of Warships

, Autor: crux2005

World of Warships je fanúšikmi žánru dlho očakávaná námorná MMO od Wargaming.net. V marci sa dostala do uzatvoreného beta testovania, vďaka čomu som dostal príležitosť si ju vyskúšať...

World of Warships - základné informácie

  • Čo je to za hra? námorná bojová MMO, aktuálne v uzatvorenom beta teste (CBT).
  • Testovaná verzia? 0.3.0.
  • Lokalizácia? Česká.
  • Najväčšia konkurencia? Nevydané námorné bitky vo WarThunder.
  • Cena? Free-to-play.
  • Engine? BigWorld.
  • Dátum vydania? koncom roka 2015.
  • Vývojárske štúdio? Lesta Studios (Wargaming).
  • Vydavateľ? Wargaming.net.

Plán Wargamingu dobyť zem, vzduch a vodu trojicou masívnych multiplayer online hier (MMO) je už dlhšie známy. Prvá a zatiaľ najúspešnejšia je World of Tanks. Či sa podarí World of Warships dobyť vodu, v čom je hra podobná a v čom výnimočná, sa pokúsim zistiť v nasledujúcom článku.

Spoločných vlastností s dvoma predchádzajúcimi hrami je veľa. Všetko sú to MMO free-to-play bojové hry od jedného vydavateľa, ktoré chcú osloviť čo najviac hráčov. Preto má vojenská technika body života a veľkosť poškodenia, presnosť streľby podliehajú do určitej miery náhode (generátoru náhodných čísel = RNG). Cieľom každej bitky je buď zničiť súpera alebo zabrať základňu, prípadne základne. Aktualizáciami sa hry neustále menia a vylepšujú. Do konca životnosti sa preto nedá hovoriť o finálnej podobe.

Zbieranie kreditov a bodov skúseností pre dosiahnutie vyššej úrovne, spolu so systémom vylepšení a trénovaním posádky má za cieľ udržať hráča dlhé hodiny pri hre. Režimom bojov hráčov proti hráčom (PvP) sú „náhodné bitky“. Ako napovedá názov, herný režim, mapa, hráči a jednotlivé lode sú náhodné. Kvôli tomu je každá bitka iná. Maximálne 30 hráčov rozdelených do dvoch tímov (15 proti 15) bojuje v týchto až 20 minútových bitkách. Nemusíte hrať iba samostatne. Môžete vytvoriť divíziu a hrať až s dvoma kamarátmi v rovnakej bitke. Zatiaľ platí pravidlo, že môžete bojovať proti lodiam, ktoré sú o maximálne o tri úrovne vyššie. Primárne sa však hra (presnejšie „matchmaker“) snaží vytvoriť bitky s rozptylom dvoch úrovní. Ďalšie informácie o hre nájdete na oficiálnej stránke alebo Youtube kanály.

World of Warships - úvod do lodičiek

Do samotnej hry som sa dostal pomocou launcher aplikácie vo veľmi povedomom vzhľade. Zobrazuje aktuálne novinky a stará sa o automatické aktualizovanie hry. Nasledovala prihlasovacia obrazovka v modernejšom dizajne ako majú ostatné online hry od Wargamingu. Animované pozadie s možnosťou zastavenia, pôsobí o dosť atraktívnejšie ako statické obrázky. Jedinú výhradu mám voči veľmi hlasnej hudbe, ktorá sa dá stíšiť až po prihlásení. Som v garáži, ehm, prístave. Pôsobí priestranne a spôsobuje zatiaľ počuteľnú reakciu ventilátora mojej grafickej karty. Rozloženie grafického rozhrania je dobre známe, znovu však zanecháva modernejší a ucelenejší dojem.

Vybral som si jednu z dvoch lodí ktoré som mal v prístave a hneď som sa chcel pustiť do „náhodnej bitky“. Nebolo to však možné, lebo môj účet bol tier 1. Až s druhou úrovňou je možné hrať náhodné bitky proti iným hráčom (PvP). Dovtedy sú dostupné iba „kooperatívne“ bitky hráčov proti umelej inteligencii (PvE), slúžiace ako tutorial. Ten bude pridaný nasledujúcou aktualizáciou. Celkovo je zatiaľ dostupných šesť úrovní účtu. Každá úroveň odomyká špecifické možnosti, pričom je potrebné nazbierať určitý počet bodov skúsenosti (EXP) pre postup na vyššiu úroveň.

Body skúsenosti sú jedna z troch základných mien v hre. Okrem toho sú to ešte kredity a zlato (dočasne nazývané „žetóny“). Body skúsenosti a kredity získavate po každej bitky, vo výške adekvátnej k vášmu výkonu. Detailné informácie ako ste sa podieľali na bitke sa zobrazia na jej konci. Jednotlivé úspechy sa zobrazujú tiež počas hry v pravom hornom rohu v podobe odznakov. Tento systém bol prevzatý z konzol.

Zlato je prémiová mena a musí sa kúpiť za skutočné peniaze. Umožňuje kúpu prémiových prvkov, dovoľujúcich rýchlejšie napredovanie v hre. Najčastejšie je to prémiový účet, dostávajúci 50% viac bodov skúsenosti a kreditov po hre ako obyčajný účet. Ďalšie prémiové prvky vo World of Warships sú zatiaľ prémiové lode, zakúpenie ďalšieho miesta v prístave, skúsenejšieho kapitán s 3 bodmi zručnosti, odmontovanie vybavenia a konverzia bodov skúsenosti na voľné body skúsenosti.

Kľúčové slová
recenzie počítačových hier, Wargaming, World of Warships
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
Re: Vyskúšal som beta verziu World of Warships pltergeist 29. apríl 2015 - 9:39
Re: Vyskúšal som beta verziu World of Warships Miro123 29. apríl 2015 - 8:04
Re: Vyskúšal som beta verziu World of Warships .:) 28. apríl 2015 - 12:57
TOPlist