TichePC.sk HDD Vibration Killer – v jednoduchosti je krása

, Autor: Gudas

Nestáva sa často, aby sme testovali počítačové príslušenstvo „Made in Slovakia“. Dnes sa pozrieme na jednoduchý, ale prekvapivo účinný nástroj odvibrovania a stíšenia pevných diskov.

Problém zvaný tichý počítač

Ak ste sa niekedy pustili do stíšenia svojho počítača, určite ste narazili na problém pevných diskov. Po odstránení hlučného ventilátora procesora či grafickej karty alebo výmene starého zdroja sa stále viac začína do popredia dostávať nepríjemný zvuk vibrujúceho disku. Najviac to platí pre lacné počítačové skrinky, s „papierovými“ bočnými stenami, ktoré rezonanciou dokážu naozaj úspešne znepríjemniť pobyt za monitorom. A priznajme si – každý raz s takou začínal, a veľa z nás nejakú stále na či pod pracovným stolom trpí.

Kým dokúpenie tichšieho chladiča procesora alebo ventilátora je veľmi jednoduché a ponuka na trhu je bohatá, s odhlučnením diskov to už tak ideálne nie je. Existujú síce rôzne riešenia, tie však spoliehajú v mnohých prípadoch na pomerne tvrdú gumu, ktorá stále nejaké tie vibrácie do skrinky prenesie. Máme tu potom samozrejme aj celokovové boxy, potláčajúce hlavne zvuk rotácie platní. Sú však pomerne drahé a ak máte diskov viac, veľmi rýchlo vám môže dôjsť miesto v skrinke.

Veľmi zaujímavý produkt, u ktorého je sľubované úplné odvibrovanie pevných diskov, prichádza prekvapivo z dielne slovenského majstra. Pod obchodným názvom TichePC.sk HDD Vibration Killer sa predáva jednoduchý, no účinný doplnok riešiaci problém hrkotajúcich diskov. Fakt, že stojí len desať Eur, je len ďalšou výbornou vlastnosťou.

Poďme však poporiadku, najprv sa pozrieme na Vibration Killer-a trocha z bližšia.
 

Kľúčové slová
Vibration Killer
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist