Súd: prehľadanie vily Kima Dotcoma bolo nelegálne

, Autor: Gudas

Americká FBI tiež podľa novozélandského súdu nelegálne kopírovala pevné disky z počítačov zakladateľa portálu Megaupload.

Situácia so zakladateľom donedávna najväčšieho file-hosting portálu Megaupload - Kimom Dotcomom, naberá v posledných dňoch celkom nový smer. Prednedávnom mu bol súdom opäť umožnený prístup na internet, odvtedy už stihol avizovať spustenie služby Megabox, ktorá by mohla nepríjemne podkopať biznis veľkých nahrávacích spoločností. Najnovšie prichádza správa z novozélanského súdu, ktorý rozhodol, že prehľadávanie vily a kopírovanie dát americkou FBI bolo nelegálne.

Sudkyňa Helen Winkelmann vyhlásila povolenia na domovú prehliadku za neplatné kvôli veľmi vágnym opisom trestných činov, ktorých sa mal Kim Dotcom dopustiť. Neplatné povolenie znamená teda aj nelegálnu prehliadku.
Vila Kima Dotcoma bola prehľadaná v januári tohto roku, následne bola úplne odstavená služba Megaupload, zadržaný mu bol aj majetok a spolupracovníci boli pozatýkaní.

Prešľapu sa dopustila aj americká FBI, ktorá bez vedomia a povolenia miestnej polície okopírovala obsah pevných diskov na počítačoch v domácnosti. Tieto kópie boli ihneď odoslané americkou zásielkovou službou FedEx do USA. Aj k tomuto incidentu sa vyjadrila sudkyňa Winkelmann: ,,Skonfiškované predmety mali ostať v ochrane a pod kontrolou policajného komisariátu". 

Po zverejnení rozhodnutia sudkyne zavesil Kim Dotcom na internet idylickú rodinnú fotku s komentárom ,,Dotcomovci, predtým než sa začala tá nočná mora".

 

Kľúčové slová
Megaupload
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Súd: prehľadanie vily Kima Dotcoma bolo nelegálne

Ameriku a cely ten ich systém spáliť do poslednej idei.. Kim držím palec!!!

Re: Súd: prehľadanie vily Kima Dotcoma bolo nelegálne

Presne tak.America is Evil

Keby toto, co si dovoluje FBI v inych statoch, prevadzkovala cudzia vyzvedna sluzba v USA, tak dotycnemu statu USA vyhlasi vojnu v mene demokracie a antiterorizmu, ako je u nich zvykom... Su to zmrdi!

Poslať nový komentár

TOPlist