Kim Dotcom sa vracia, chce spustiť službu Megabox

, Autor: Peter Vavro

Nahrávacím štúdiám sa chystá urobiť škrt cez rozpočet zakladateľ odstavenej služby Megaupload.

Kauza Megaupload, ktorá bola odštartovaná januárovým odstavením služby a zadržaním pracovníkov, pokračuje ďalej na súdoch. Po vypočutí ohľadom vydania v Novom Zélande sa Kim Dotcom, zakladateľ Megauplaodu, dostal opäť na internet. Založil si nové Twitter konto, kde už začal ďakovať svojim podporovateľom. Jedným z nich je aj technologická ikona, spoluzakladateľ Apple - Steve Wozniak, ktorý navštívil Dotcoma ešte v domácom väzení.


"MegaWoz, Great guy & supporter of EFF. EFF is helping to give Mega users their files back. Thanks Woz & EFF", píše Kim Dotcom na svojom Twitter účte.

Dotcom sa tiež nechal počuť, že služba Megabox, o ktorej sa predpokladá, že bola hlavným tŕňom v oku nahrávacích spoločností, bude onedlho spustená. Megabox by podľa pôvodných plánov mal poskytovať platformu pre digitálnu distribúciu hudby pre umelcov. Na rozdiel od veľkých nahrávacích spoločností či služieb ako iTunes by však malo až 90% zo zisku patriť samotným tvorcom hudby, zaplatené by dostali dokonca aj tí, ktorí by poskytli svoje diela zdarma.

Keďže majetok Kim-a Dotcom-a je zmrazený americkými úradmi, môže sa spustenie Megaboxu oddialiť na neurčito. Dotcomova žena však podľa jeho vlastných slov "pracuje na vlastnom biznise s cloud dátovým úložiskom", čo by mohlo znamenať, že službu povedie ona.


Ukážka rozhrania služby Megabox, ktorá bola pravdepodobne hlavným dôvodom pre zásah proti Megaupload-u

 

Kľúčové slová
Megaupload
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Na jednotku netreba sa vzdavat

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist