Radeon Vega s vlastným chladičom bude asi problém

, Autor: Ján Kisty

Ak si plánujete zakúpiť Vegu 64 alebo 56 toto by ste si mali prečítať.

Nové karty sú postavené na revolučných vrstevných pamätiach druhej generácie, tzv. HBM pamäte. Tie sú na rozdiel od bežných GDDR pamätí integrované veľmi blízko samotného grafického čipu. Na rozdiel od pôvodných kariet Fury, čipy nevyrába jedna firma a to sa už ukazuje ako problém. Medzi výrobcami je rozdiel vo výrobe, čo AMD potvrdilo aj pre web guru3D. V praxi to znamená, že čipy nie sú rovnaké. Problém je, že ich puzdro (HBM pamäte sú zapuzdrené spolu s grafickým čipom) nie je rovnaké (čo sa výšky týka) a tak použitie alternatívnych chladení, napr. vodného bloku je / bude problém.

Nemenovaný výrobca totiž celý čip s HBM pamäťami vyrobí ako jednoliaty monolit, ktorý má identickú výšku pamätí a samotného čipu. Iný výrobca zase nevyrobí čip Vega ako monolit ale pamäte a samotný čip sú viditeľne oddelené a taktiež je rozdielna výška. Ako distančná podložka sa zrejme používa pasta, čo nie je úplne najlepšie riešenie. Prítlak chladiča v takomto prípade tiež nebude ideálny.

Zatiaľ nie je známe aký to má dôsledok na chladenie a samotný výkon.

Zdroj: guru3D

 

Kľúčové slová
AMD Radeon
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Radeon Vega s vlastným chladičom bude asi problém

ved staci jeden medzikus a je to

Re: Radeon Vega s vlastným chladičom bude asi problém

som myslel ze hbm vyraba aktualne len samsung..no tak asi nie..P

Re: Radeon Vega s vlastným chladičom bude asi problém

Kedze podla Buildzoida z YT cela VRAM VRM dodava max 20W, tak sa tie ramky asi nebudu az tak hriat, takze s chladenim to problem podla mna nebude, aj ked tam bude vecsia medzera vyplnena pastou. Problemom by skor mohlo byt nerovnomerne rozlozena sila pritlaku chladica na cip...

Poslať nový komentár

TOPlist