Qualcomm oficiálne podal žalobu proti Apple, snažia sa o zákaz dovozu iPhone

, Autor: Marián Ferenc

Ako pokračuje v prebiehajúcej bitke s firmou Apple, spoločnosť Qualcomm? Dnes bola oficiálne podaná žaloba za porušenie patentov spoločnosti. Snažia sa o zákaz dovozu iPhonov. Tento krok bol prvýkrát oznámený začiatkom tohto roka, ale Qualcomm ho dnes zrealizoval oficiálne.

Qualcomm tvrdí, že spoločnosť Apple porušila šesť patentov v snahe zlepšiť životnosť batérie iPhonu.

Vyjadrenie spoločnosti:

"Spoločnosť Apple nezákonne dováža a predáva telefóny iPhone, ktoré porušujú jeden alebo viacero patentových nárokov šiestich patentov Qualcommu, týkajúcich sa kľúčových technológií, ktoré umožňujú dôležité funkcie v telefónoch iPhone."

V tom istom vyhlásení spoločnosť pokračuje v útokoch na Apple. Dan Rosenberg, viceprezident spoločnosti a generálny právny zástupca, vysvetlil, že je to len ďalší prípad, kedy Apple používa technológiu Qualcommu, bez toho, aby za to zaplatil:

"Patenty spoločnosti Qualcomm obsahuje každý iPhone a teda rozširujú rámec technológií a štandardov zariadenia. Patenty, o ktorých sa bavíme, predstavujú šesť dôležitých technológií, z portfólia tisícov a každý je pre iPhone dôležitý. Apple naďalej používa technológiu spoločnosti Qualcomm, pričom za ňu odmieta zaplatiť. Súdnym konaním sa snažíme zastaviť porušovanie šiestich našich patentovaných technológií spoločnosťou Apple. " 

Qualcomm žiada regulačné orgány Spojených štátov, aby zistili, ktoré modely iPhone používajú procesory od iných spoločností, ako aj zastavenie predaja týchto zariadení, keďže používajú technológie, ktoré porušujú patenty ich spoločnosti.

Bitka medzi firmami Qualcomm a Apple začala na začiatku tohto roka, keď Federálna obchodná komisia tvrdila, že spoločnosť Qualcomm prinútila spoločnosť Apple používať svoje čipy so základným pásmom pre vyššie patentové licenčné poplatky. Akonáhle bolo toto tvrdenie vyslovené, spoločnosť Apple podala žalobu vo výške 1 miliardu USD proti spoločnosti Qualcomm.

Odvtedy spoločnosť Qualcomm uviedla, že súdny proces bol založený na neopodstatnenom nároku, zatiaľ čo Apple začal zadržiavať licenčné poplatky. Tim Cook tvrdí, že je otvorený riešeniu právneho sporu, ale namiesto toho predpovedá zdĺhavú právnu bitku.

"Vždy som nenávidel súdne spory a naďalej ich nenávidím a preto radšej riešim konflikty mimo súdu," povedal Cook. Spoločnosť Apple ešte nemala čas komentovať najnovšie konanie spoločnosti Qualcomm a pravdepodobne tak zatiaľ neurobí, až kým nebude prijaté právne rozhodnutie.

 

Zdroj: flipboard

 

Kľúčové slová
Apple, iPhone, patenty, Qualcomm
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

z jablka uz je len ohryzok... kopiranti... :))

Poslať nový komentár

TOPlist