Poznáme kapacitu operačnej pamäte a batérie na iPhone X!

, Autor: Martin Klokner

Už je viac-menej zvykom, že kalifornská spoločnosť neukazuje na svojich web stránkach a tiež prezentáciách všetky špecifikácie.

Spoločnosť už spravidla údaje o operačnej pamäti, či batérii nezverejňuje. Tie musia odhaliť iní ľudia, alebo organizácie. Tentokrát poznáme kapacitu operačnej pamäte a batérie na modeli Apple iPhone X vďaka telekomunikačnému úradu TENA, ktorý schavaľuje zariadenia uvádzané na čínsky trh.

Apple iPhone X, ktorý cenou prekonáva tisíc eurovú sumu ponúkne „len“ 3GB RAM a 2716 mAh batériu. V porovnaní s TOP modelmi so systémom ide o nízke hodnoty (ak zoberieme do úvahy najväčšiu kapacitu RAM – 8GB pri OnePlus 5), avšak tu treba uznať, že iOS je oveľa viac a tiež lepšie optimalizovaný ako Android. Je však zvláštne, že 3GB RAM ostáva aj ďalší rok a neprišlo k navýšeniu.

Hoci 3GB RAM nie je veľa, v benchmarkových testoch už stihli nové iPhony tromfnúť všetky TOP modely od Androidu. Pre úplnosť ešte dodávame, že informácie, ktoré sa objavili na TENA zverejnil Steve H na sociálnej sieti Twitter (pod prezývkou OnLeaks).

Zdroj: OnLeaks

Kľúčové slová
Android, Apple, iOS, iPhone, Twitter
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Poznáme kapacitu operačnej pamäte a batérie na iPhone X!

"stihli tromfnut" ... pred chvilkou som pisal o specializovanych obvodoch napr. pre instrukcne sady v CPU alebo TPU/AI ci kodery/dekodery v GPU, ktore vedia vypocty na HW urovni akcelerovat o jeden rád (mysli sa 10-nasobok) ako nic.

som strasne zvedavy ked takeho obvody dostanu SoC cipy konkurencie, ako daleko za sebou nechaju ten 1400 eurovy jablkovy absolutny nonsens

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
TOPlist