Poznáme kapacitu operačnej pamäte a batérie na iPhone X!

, Autor: Martin Klokner

Už je viac-menej zvykom, že kalifornská spoločnosť neukazuje na svojich web stránkach a tiež prezentáciách všetky špecifikácie.

Spoločnosť už spravidla údaje o operačnej pamäti, či batérii nezverejňuje. Tie musia odhaliť iní ľudia, alebo organizácie. Tentokrát poznáme kapacitu operačnej pamäte a batérie na modeli Apple iPhone X vďaka telekomunikačnému úradu TENA, ktorý schavaľuje zariadenia uvádzané na čínsky trh.

Apple iPhone X, ktorý cenou prekonáva tisíc eurovú sumu ponúkne „len“ 3GB RAM a 2716 mAh batériu. V porovnaní s TOP modelmi so systémom ide o nízke hodnoty (ak zoberieme do úvahy najväčšiu kapacitu RAM – 8GB pri OnePlus 5), avšak tu treba uznať, že iOS je oveľa viac a tiež lepšie optimalizovaný ako Android. Je však zvláštne, že 3GB RAM ostáva aj ďalší rok a neprišlo k navýšeniu.

Hoci 3GB RAM nie je veľa, v benchmarkových testoch už stihli nové iPhony tromfnúť všetky TOP modely od Androidu. Pre úplnosť ešte dodávame, že informácie, ktoré sa objavili na TENA zverejnil Steve H na sociálnej sieti Twitter (pod prezývkou OnLeaks).

Zdroj: OnLeaks

Kľúčové slová
Android, Apple, iOS, iPhone, Twitter
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Poznáme kapacitu operačnej pamäte a batérie na iPhone X!

"stihli tromfnut" ... pred chvilkou som pisal o specializovanych obvodoch napr. pre instrukcne sady v CPU alebo TPU/AI ci kodery/dekodery v GPU, ktore vedia vypocty na HW urovni akcelerovat o jeden rád (mysli sa 10-nasobok) ako nic.

som strasne zvedavy ked takeho obvody dostanu SoC cipy konkurencie, ako daleko za sebou nechaju ten 1400 eurovy jablkovy absolutny nonsens

Poslať nový komentár

TOPlist