Google kupuje časť spoločnosti HTC za 1,1 miliardy dolárov

, Autor: Marián Ferenc

Spoločnosť Google robí ďalší veľký nákup hardvéru smartfónov - alebo aspoň ľudia, ktorí sú zodpovední za túto divíziu. Spoločnosť práve potvrdila, že plánuje získať časť mobilnéj divízie spoločnosti HTC za 1,1 miliardy dolárov.

"Títo budúci spolupracovníci spoločnosti Google sú úžasní ľudia, s ktorými sme už úzko spolupracovali na telefónoch Pixel. Tešíme sa nato, čo môžeme urobiť spoločne ako jeden tím," napísal Rick Osterloh, šéf hardvéru spoločnosti Google v blogu. "Dohoda tiež zahŕňa nevyhradenú licenciu na  vlastníctvo HTC."

Peter Shen, hlavný finančný riaditeľ spoločnosti HTC, uviedol, že spoločnosť HTC bude po tom, čo sa dohoda uzavrie, zamestnávať stále viac ako 2 000 zamestnancov v oblasti výskumu a vývoja, podľa New York Times. To znamená, že dnešné oznámenie je viac ako osvojenie si talentov.

HTC bude pokračovať v ďalšom vývoji s vlastným podnikaním v oblasti smartfónov aj po predaní značnej časti svojej časti spoločnosti Google. CEO HTC Cher Wang povedala, že táto dohoda "zabezpečí pokračovanie inovácií v rámci našich HTC smartfónov a virtuálnej reality firmy Vive." V skutočnosti, tlačová správa spoločnosti HTC odhalila, že spoločnosť už "aktívne pripravuje" na svojej najbližšej vlajkovej lodi.

Toto je druhýkrát, čo spoločnosť Google uskutočnil veľký nákup s výrobcom smartfónov. Pred šiestimi rokmi Google oznámil kúpu Motorola Mobility vo výške 12,5 miliárd dolárov. "Spoločne budeme vytvárať úžasné používateľské rozhrania, ktoré preplnia celý systém Android v prospech spotrebiteľov, partnerov a vývojárov všade," povedal Larry Page, výkonný riaditeľ spoločnosti Google.

Tohtoročné ​produkty spoločnosti Google, ktoré budú zahŕňať technológie HTC, teda Pixel 2, Pixel 2 XL (vyrobené spoločnosťou LG), Google Home Mini a Pixelbook, budú predstavené  4. 10 na podujatí v San Franciscu.

Zdroj:theverge

 

Kľúčové slová
Google, HTC
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Google kupuje časť spoločnosti HTC za 1,1 miliardy dolárov

Firma GOOGLE je neseriozna a podvodnícka spoločnosť ktorá manipuluje ovplyvňuje výsledky vyhľadávania.ADWORDS je TOP podvod firmy GOOGLE

Poslať nový komentár

TOPlist