Google končí s podporu Internet Explorer 8, používatelia Windows XP môžu mať problém

, Autor: Gudas

Kto bude chcieť aj naďalej na Windows XP používať Gmail, musí prejsť na iný prehliadač.

Spoločnosť Google oznámila, že od polovice novembra prestane podporovať webový prehliadač Internet Explorer 8 u svojich Google Apps. Medzi ne patrí napríklad Gmail, Docs či Calendar. Google týmto presadzuje politiku iba najnovších prehliadačov, kedy sa tretia verzia od vydania poslednej vytratí zo zoznamu podporovaných. Po vydaní Internet Explorer 10 v novom Windows 8 to znamená koniec pre IE8.

Tento prehliadač je pritom najnovším v operačnom systéme Windows XP, ktorý je stále druhým najpoužívanejším na svete. Novšiu verziu Microsoft pre tento 11-ročný systém neponúka. Používatelia teda budú musieť prejsť na niektorý z alternatívnych prehliadačov, ako napríklad Google Chrome, Mozilla Firefox či Apple Safari. Pre väčšinu domácich "surferov" to nebude problém, na prekážku však môžu naraziť zamestnanci v rôznych firmách s obmedzenými právami na pracovných počítačoch.

Včera oznámila koniec podpory Windows XP aj spoločnosť Adobe - ďalší Photoshop už bude vyžadovať aspoň Windows 7.

Počítače s Windows XP sa prestali predávať pred dvoma rokmi, úplné ukončenie podpory aktualizáciami má Microsoft naplánované na apríl roka 2014.

 

Kľúčové slová
Gmail, Google, Internet Explorer, Microsoft, Windows XP
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist