Adobe: ďalší Photoshop už na Windows XP nepobeží

, Autor: Gudas

Druhý najrozšírenejší operačný systém už nebude Adobe u nasledujúcich produktov podporovať.

Windows XP, ktorý len donedávna zastával pozíciu najrozšírenejšieho operačného systému pre PC na svete, sa pomaly ale isto dostáva do dôchodku. Predzvesťou toho je aj nedávne oznámenie spoločnosti Adobe, že jej známy produkt Photoshop CS6 bude posledným, ktorý pobeží na tomto systéme z počiatku 21. storočia. Taktiež aktualizácie poslednej verzie Photoshopu konkrétne pre členov Creative Cloud už nebudú podporované na Windows XP.

Dôvodom tohto rozhodnutia je podľa tvorcov z Adobe technologická zastaranosť operačného systému. Kým napríklad Windows 7 umožňuje aj vďaka pokročilejším ovládačom využívať akceleráciu grafickými kartami či pokročilé svetelné efekty, tieto a podobné funkcionality vo Windows XP nie sú vôbec dostupné.

Adobe sa bude od teraz sústrediť už iba na novšie operačné systémy, niečo podobné očakáva aj od svojich zákazníkov. Photoshop CS6 nie je oficiálne podporovaný ani na Windows Vista, do úvahy teda prichádza Windows 7 alebo nový Windows 8.

Windows XP má už 11 rokov, no podľa nedávnych prieskumov beží ešte na asi 43% počítačov na svete. Windows 7 predbehol "XP-čko" v podiele na trhu len nedávno tento rok.

 

Kľúčové slová
Adobe, operačné systémy, Photoshop, Windows, Windows 7, Windows XP
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Prečo nepodporujú môj obľúbený systém Windows Vista? Beží na tom všetko a GPU akcelerácia tiež.

Poslať nový komentár

TOPlist