Apple podáva žalobu kvôli falošným nabíjačkám a káblom na Amazone

, Autor: kupcik
 
Spoločnosť Apple podala žalobu na firmu Mobile Star LLC kvôli výrobe falošných nabíjačiek a káblov, ktoré boli následne predávane cez Amazon ako originály.

Ako sme si mohli za posledné roky všimnúť, vo svete technológií nie je núdza o súdne spory. Najväčšie technologické spoločnosti sa všemožne snažia chrániť si svoje patenty a nové nápady, a ak zistia, že konkurencia sa nimi inšpiruje, neváhajú tieto problémy riešiť v pojednávacích miestnostiach.
 
V najnovšom súdnom spore sa tentoraz ocitla spoločnosť Apple. Podľa detailov žaloby nie je firma Apple spokojná s Lightning káblami a nabíjačkami predávaných na Amazone so značkou „Fulfilled by Amazon“ (v preklade „Splnené Amazonom“). Za posledných 9 mesiacov sa Apple rozhodlo kúpiť a otestovať viac ako 100 káblov a nabíjačiek, aby zistili ich originalitu. A aký bol výsledok skúmania?
 
 
Približne 90% testovaných produktov bolo falošných. Samozrejme, na trhu sa objavuje množstvo falzifikátov, ktoré sa dajú použiť s Apple zariadeniami, no používatelia vo veľkej miere dôverujú tovaru, ktorý je predávaný samotným Amazonom. Pri použití neoriginálnych doplnkov môže dôjsť k poškodeniu zariadenia, a v tomto prípade Amazon jasne uviedol, že predávaný tovar je originálny.
 
Po tom, ako pracovníci Apple odhalili tieto skutočnosti, kontaktovali vedenie Amazonu. Tí sa vyjadrili, že väčšina nabíjačiek pochádza od výrobcu Mobile Star LLC. Apple zdôrazňuje, že takéto káble a nabíjačky neprešli bezpečnostným testovaním, a môžu byť náchylné na prehrievanie, alebo sa môžu vznietiť. Apple tak žiada súd o zabavenie a zničenie všetkých falošných produktov a takisto aj o finančné odškodnenie.
 
Zdroj: engadget
 
Kľúčové slová
Amazon, Apple, súdny spor
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist