Apple Event 2017 - všetky novinky na jednom mieste!

, Autor: Marián Ferenc

Už o niekoľko minút spoločnosť Apple predstaví svoj nový iPhone spolu s ďalšími novinkami na podujatí Apple Event 2017. Očakáva sa, že budú predstavené až 3 nové modely najpopulárnejšieho smartfónu sveta.

Apple Watch 3

Najnovšia generácia Apple Watch disponuje mobilným pripojením, takže budete môcť posielať a prijímať správy, prehliadať internet a prehrávať skladby od spoločnosti Apple Music, bez potreby pripojenia k iPhone. Tiež spolupracujú so Siri a majú o 50% lepšiu životnosť batérie.

Hodinky, ktoré majú rovnakú veľkosť a tvar ako Apple Watch 2, môžu taktiež uskutočňovať telefonické hovory bez využitia iPhonu.

Hodinky disponujú až 18 hodinovou výdržou batérie, 70% rýchlejším procesorom, pripojením GPS a odolnosťou voči vode. Zariadenie bude dostupné v zlatej, striebornej, šedej farbe s novými športovými pásmi a novou keramickou šedou verziou.

Apple Watch 3 budú k dispozícii v Spojenom kráľovstve s predbežnými objednávkami 15. septembra. Spoločnosť Apple ešte oznámi ceny v Spojenom kráľovstve. V USA bude cena nastavená na 399 $ za 3G verziu a za 349 $ bez podpory telefonovania prostredníctvom 3G.

Apple TV 4K

Apple predstavil svoju najnovšiu generáciu svojej Apple TV. Dočkala sa podpory 4K rozlíšenia spolu s HDR. Celé menu bolo redizajnované do 4K rozlíšenia. A10X je čip, ktorý poháňa tento nový produkt. Oproti predchádzajúcej generácií tento čip ponúka 2 násobné vyšší výkon procesora a 4 násobne vyšší grafický výkon. Apple dokonca upgradne všetky HD filmy do rozlíšenia 4K zdarma. Novinkou je aj funkcia Live Sport vďaka ktorej budete môcť naživo pozerať hru svojho obľubeného športového tímu hneď ako žačne zápas. Vďaka zvýšenému výkonu si budete môcť zahrať hry vo väčšej kvalite ako predtým. Cena začína na 179 $.

Apple iPhone 8 a 8 Plus

Pred niekoľkými sekundami bol predstavený nový iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Nový iPhone je sklenený aj na zadnej strane. Obidve modely budú dostupné vo farbách strieborná, sivá a nová zlatá. Zatiaľ to vyzerá tak, že bezrámikový dizajn sa nekoná. Možno iPhone X? Zariadenia sú poháňané novým A11 Bionic procesorom. Vylepšenia sa dočkala aj zadná kamera. Rozlíšenie 12 MPix zostalo rovnaké. Zmeny sa odohrali, čo sa týka senzoru, ktorý teraz ponúka lepšiu svetelnosť. Nový iPhone dokáže natáčať 4K pri 60 FPS a 1080p pri 240 FPS. 

   

Rozšírená realita je taktiež niečo, čo sa dostalo do nového iPhonu. Svoje nové zariadenie budete môcť využiť napríklad pre zistenie aktuálnych informácií na športovom zápase alebo pri hraní hier.

Bluetooth 5.0 a bezdrôtové nabíjanie sa konečne dostalo aj do nového iPhonu. iPhone 8 sa začne predávať za 699 $ za 64 GB verziu, ktorá nahradila 32 GB verziu. Dostupný bude aj v 128 GB verzií. IPhone 8 Plus bude dostupný za cenu 799 $.

Apple iPhone X

Konečne sme sa dočkali nového iPhonu X. Najväčšou novinkou je samozrejme displej, ktorý zaberá väčšinu prednej časti zariadenia. Rozlíšenie displeja je 2436 x 1125. Ponúka 5.8" uhlopriečku, 458 ppi a je založený na technológií OLED. Nový Super RETINA displej podporuje HDR vo formáte HDR10 aj Dolby Vision. Touch ID bolo nahradene Face ID. Táto nová technológia využíva nový Neural engine pre rýchle rozoznanie tváre používateľa. Navyše je aj oveľa bezpečnejšia ako odtlačok prsta. Šanca aby niekto cudzí odomkol váš iPhone je 1:1 000 000 v porovnaní s 1:50 000 pri Touch ID. Navigácia v prostredí sa takisto zlepšila. Po novom využíva nové gestá, kedy odídete z aplikácie pomocou jednoduchého potiahnutia z dolnej časti displeja nahor. Multitasking využíva gesto posunutia doľava alebo doprava z tej istej dolnej časti. Nezabudlo sa ani na nové 3D emoji, ktoré dokážete namapovať na vašu tvár, nahrať odkaz a zazdieľať pomocou sociálnych sietí. Kamera je rovnaká ako pri iPhone 8 no navyše ponúka duálne OIS, čo znamená, že obidve šošovky sú stabilizované hardverovo. A11 Bionic sa nachádza aj v tomto smartfóne. Čo sa týka výdrže, tak nový iPhone by mal oproti iPhonu 7 vydržať fungovať o 2 hodiny dlhšie na batériu. 

 

      

iPhone X si budete môcť predobjednať 27. októbra za cenu 999 $ za 64 GB verziu. Takisto je tu možnosť 256 GB verzie.

Zdroj: Apple

 

Kľúčové slová
Apple, Apple Event 2017, Apple TV 4K, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, keynote, Watch 3
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Apple Event 2017 - všetky novinky na jednom mieste!

slovaci za 200eur mesacne :)

Poslať nový komentár

TOPlist