Apple doteraz zaplatil vývojárom aplikácii pre App Store 70 miliárd dolárov

, Autor: Tomáš Zvorák

Spoločnosť Apple zverejnila informáciu podľa ktorej doteraz zaplatila vývojárom aplikácii obchodu App Store 70 miliárd dolárov.

To znamená príjem 100 miliárd dolárov za aplikácie predané v App Store od jeho otvorenia v roku 2008. Keďže väčšina predaných aplikácii delí príjem 70 percentami pre vývojára a 30 percent pre Apple, tak podiel spoločnosti z predaných aplikácii bol 30 miliárd dolárov. Predaje na App Store pritom utešene rastú. Za posledný rok stúpli o viac než 70 percent.

“Ľudia milujú aplikácie a naši zákazníci ich sťahujú v rekordných počtoch,” povedal k týmto číslam Philip Schiller, senior vice president of Worldwide Marketing spoločnosti Apple.

Najviac z týchto príjmov pochádza z aplikácii kategórie Hry a Zábava. Príkladom ťahúňov v nej sú hry Pokemno GO a Super Mario Run. Najviac, o vyše 90 percent narástla za posledných 12 mesiacov kategória Foto a Video aplikácie. Kategória Životný štýl, Zdravie a Fitnes narástla o viac než 70 percent.

App Store obchod je prístupný v 155 krajinách. Keď ho v  roku 2008 otvárali obsahoval 500 aplikácii. V januári 2017 to už bolo 2,2 milióna aplikácii. App Store už zaznamenal viac než 130 miliárd stiahnutí. Dňom s najvačšími príjmami bol 1. január 2017, keď príjmy za aplikácie presiahli hodnotu 240 miliónov dolárov. 

Zdroj: apple.com

 

Kľúčové slová
Apple
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist